Bezkres połonin nad Soliną

Bieszczady. Bezmiar połonin, mozaika wielu kultur, bieszczadzka muzyka a przede wszystkim bieszczadzkie baśniowe piękno. Chociaż najczęstszym skojarzeniem z polskimi górami są z zasady ostre szczyty Tatr, Bieszczady ostatnio zyskują coraz więcej miłośników.

Continue reading >Bezkres połonin nad Soliną

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Projektując zimowe wyjście w wysokie góry musimy przede wszystkim być odpowiednio przeszkolonym w zakresie posługiwania się sprzętem, asekuracji, zagrożeń lawinowych jak też techniki wspinaczki zimowej. Bez stosownego wyszkolenia i doświadczenia możemy wyruszać sami na podobne ekskursje. Należy pomyśleć o wyszukaniu właściwego partnera, pilota czy kursu instruktażowego.

Continue reading >Zimowy rynsztunek wysokogórski

Co może nam zaproponować hotel spa w górach?

Powinno się zaznaczyć, że góry idealnie sprawdzą się na miejsce wypoczynku, bez względu na to, jaka chwila roku będzie właśnie obowiązywała. Zawsze wyszukamy tam coś interesującego do zobaczenia oraz wciąż będziemy mieli szansę je podziwiać w ich niesamowitej odsłonie.

Continue reading >Co może nam zaproponować hotel spa w górach?

Jak spędzić interesujące wakacje w Polsce?

Istnieje przekonanie, że wakacje w Polsce to wypoczynek nie do końca udany. Nic bardziej mylnego. Ten kraj ma bardzo dużo cudownych miejsc wartych zobaczenia. Bezproblemowo uda się zorganizować idealną wycieczkę. W dodatku poszukując noclegu odpowiednio wcześnie cała podróż okaże się naprawdę niedroga. Co warto odwiedzić?

Continue reading >Jak spędzić interesujące wakacje w Polsce?

W jaki sposób skutecznie przygotować się do wyjazdu na stok?

Pomimo, iż za oknami w najlepsze trwa polska złota jesień, to już w tej chwili warto pomyśleć o zimowym wyjeździe w góry na narty. Należyte przygotowanie się do szaleństwa zimowego na stoku stanowi podwalinę bezpiecznego oraz udanego szusowania.
Na pewno warto pamiętać, że zjazdy na nartach, to nie tylko miłe spędzanie czasu wolnego, lecz także znaczny wysiłek fizyczny.

Continue reading >W jaki sposób skutecznie przygotować się do wyjazdu na stok?

Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować?

Do rozpoczęcia ferii zostało kilka dni. To zdecydowanie za mało, by prawidłowo przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze można zrobić, ażeby nie wrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym musimy pamiętać, oraz jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wyjazdu na narty?

Continue reading >Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować?

Wymarzony wyjazd rowerowy – w jaki sposób go zaplanować?

Dla większości ludzi wyjazd gdziekolwiek to prawdziwa przyjemność. W końcu częstokrotnie na co dzień nasze bytowanie jest raczej szare. Chodzimy do jednej pracy, realizujemy podobne zadania, spotykamy tych samych ludzi, jesteśmy w tych samych miejscach. Jeśli więc chcemy odrobinę się oderwać od codzienności, coś odmienić, wnieść do swojego życia mały choć powiew świeżości – niezaprzeczalnie warto gdzieś wyjechać. Gdzie? To już sprawa indywidualna. Każdy z nas ma w końcu pod tym względem nieco odmienne gusty. Niektórzy z nas lubią podróże krajowe, inni poza Polskę.

Continue reading >Wymarzony wyjazd rowerowy – w jaki sposób go zaplanować?

Sprawdzamy oferty – gdzie możemy zatrzymać się będąc w Bieszczadach?

Turyści z całego kraju zjeżdżają się w obszary Bieszczadów przez cały rok. Zimą można jeździć na nartach, w okresie letnim chętniej zdobywa się szczyty wędrując szlakami turystycznymi. Zazwyczaj spędza się tam kilka albo kilkanaście dni, w związku z tym warto zaznajomić się z propozycjami pensjonatów, w których będziemy mogli się zatrzymać.

Continue reading >Sprawdzamy oferty – gdzie możemy zatrzymać się będąc w Bieszczadach?

Wypoczynek w stolicy naszych gór czyli jak odpowiednio zorganizować wyjazd do Zakopanego.

Jeżeli ktoś będzie myślał o zimowym wypoczynku w górach to z pewnością pierwszym skojarzeniem będą Tatry, razem z ich stolicą to znaczy Zakopanem. I nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie to miasto od dawna króluje jeśli chodzi o popularność wśród wszystkich kurortów w górach. Co roku przyjeżdżają do niego ogromne ilości turystów, dla których nie będzie straszne stanie w kilometrowych korkach na trasach dojazdowych, ani problemy z parkowaniem, ani wysoki poziom cen.

Continue reading >Wypoczynek w stolicy naszych gór czyli jak odpowiednio zorganizować wyjazd do Zakopanego.

Nadchodzi Wielkanoc – piękne oraz rodzinne święto, kiedy zasiądziemy do stołu z najbliższymi i razem spędzimy kilka dni

Święta Wielkanocne w naszym kraju najczęściej są kojarzone z czasem spędzonym z rodziną w przemiłej oraz domowej atmosferze. Zasiadamy razem przy jednym stole, dyskutujemy, śmiejemy się.

Continue reading >Nadchodzi Wielkanoc – piękne oraz rodzinne święto, kiedy zasiądziemy do stołu z najbliższymi i razem spędzimy kilka dni

Czy marzą nam się wczasy w górach?

Jaki rejon kraju pragniemy zwiedzić? Kiedy zbliża się nasz wyjazd, powinniśmy się zastanowić, który region naszego kraju pragniemy zwiedzić, tak aby wiedzieć, w jakim miejscu pragniemy wypoczywać. Trzeba wyszukiwać rejony, w których jeszcze nie byliśmy, takie w których jest wiele ciekawych rzeczy do zwiedzenia i w którym na pewno będziemy mieli szansę wypocząć.

Continue reading >Czy marzą nam się wczasy w górach?