Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować?

Do rozpoczęcia ferii zostało parę dni. To zdecydowanie za mało, by porządnie przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, by nie powrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym trzeba pamiętać, a także jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wypadu na narty?

Continue reading >Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować?

Sprawdzamy oferty – gdzie możemy zatrzymać się będąc w Bieszczadach?

Wędrowcy z całego kraju zjeżdżają się w obszary Bieszczadów przez cały rok. W zimie da się jeździć na nartach, latem chętniej zdobywa się szczyty górskie wędrując szlakami turystycznymi. Zazwyczaj spędza się tam kilka albo kilkanaście dni, zatem warto zaznajomić się z ofertą pensjonatów, w jakich będziemy mogli się zatrzymać.

Continue reading >Sprawdzamy oferty – gdzie możemy zatrzymać się będąc w Bieszczadach?

W jaki sposób skutecznie przygotować się do wyjazdu na stok?

Mimo, że za oknem w najlepsze trwa polska złota jesień, to już dzisiaj warto pomyśleć o zimowym wyjeździe w góry na stok. Należyte przyszykowanie się do szaleństwa zimowego na stoku stanowi podstawę bezpiecznego i udanego szusowania.
Na pewno trzeba pamiętać, iż zjazdy na nartach, to nie jedynie przyjemne spędzanie czasu wolnego, lecz również gigantyczny fizyczny wysiłek.

Continue reading >W jaki sposób skutecznie przygotować się do wyjazdu na stok?

Wymarzony wyjazd rowerowy – w jaki sposób go zaplanować?

Dla większości osób wyjazd w obojętnie jakie miejsce to niewątpliwa przyjemność. W końcu często na co dzień nasze bytowanie jest raczej szare. Chodzimy do jednej pracy, wykonujemy podobne zadania, widzimy tych samych ludzi, przebywamy w tych samych miejscach. Jeśli więc chcemy trochę się oderwać od codzienności, coś odmienić, wnieść do swego życia niewielki choć powiew świeżości – bezapelacyjnie warto gdzieś pojechać. Gdzie? To już sprawa indywidualna. Każdy z nas ma w końcu jeśli o to chodzi nieco inne oczekiwania. Niektórzy z nas wybierają podróże po kraju, inni poza Polskę.

Continue reading >Wymarzony wyjazd rowerowy – w jaki sposób go zaplanować?

Czy marzą nam się wczasy w górach?

Jaki region kraju pragniemy odwiedzić? Jeżeli zbliża się nasz urlop, musimy się namyślić, który region naszego kraju chcemy odwiedzić, tak by powiedzieć, w jakim miejscu chcemy odpoczywać. Warto wyszukiwać rejony, w których jeszcze nie byliśmy, takie w których okazuje się być sporo ciekawych miejsc do zwiedzenia oraz w którym na pewno będziemy mieli okazję odpocząć.

Continue reading >Czy marzą nam się wczasy w górach?

Z czym wychodzą do osób zainteresowanych gospodarze domów wczasowych w Szklarskiej Porębie oraz w Karpaczu?

Szklarska Poręba jako miasto jest szczególnie interesującym miastem turystycznym, zlokalizowanym w samym sercu Karkonoszy. Corocznie w każdym sezonie, tak letnim, jak i zimowym, nie brak zachęconych wycieczką w Karkonosze turystów. Ośrodki turystyczne usytuowane w górach są niesamowicie popularne, więc warto zwrócić uwagę na znakomite pod względem cen miejsca noclegowe. W Szklarskiej Porębie na każdą porę roku przygotowywanych jest wiele niespodzianek oraz atrakcji dla przybywających z wizytą gości, też zagranicznych.

Continue reading >Z czym wychodzą do osób zainteresowanych gospodarze domów wczasowych w Szklarskiej Porębie oraz w Karpaczu?

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Projektując zimową eskapadę w wysokie góry musimy przede wszystkim być stosownie przeszkolonym w obszarze obsługiwania się rynsztunkiem, zagrożeń lawinowych, asekuracji i techniki zimowej wspinaczki. Bez należytego wyszkolenia i doświadczenia możemy wybierać się sami na podobne ekspedycje. Należy pomyśleć o wyszukaniu właściwego partnera, przewodnika względnie kursu szkoleniowego.

Continue reading >Zimowy rynsztunek wysokogórski

Jak spędzić interesujące wakacje w Polsce?

Zakorzeniło się przekonanie, że urlop w Polsce to wypoczynek nieudany. Nic bardziej mylnego. Polska ma bardzo dużo cudownych miejsc godnych zobaczenia. Bez problemu uda się zorganizować interesującą wycieczkę. W dodatku szukając noclegu odpowiednio wcześniej cała podróż stanie się naprawdę niedroga. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Continue reading >Jak spędzić interesujące wakacje w Polsce?

Nadchodzi Wielkanoc – piękne oraz rodzinne święto, kiedy zasiądziemy do stołu z najbliższymi i razem spędzimy kilka dni

Święta Wielkanocne w Polsce najczęściej bywają kojarzone z czasem spędzonym z najbliższymi w przemiłej i rodzinnej atmosferze. Siedzimy razem przy jednym stole, rozmawiamy, śmiejemy się.

Continue reading >Nadchodzi Wielkanoc – piękne oraz rodzinne święto, kiedy zasiądziemy do stołu z najbliższymi i razem spędzimy kilka dni

Bezkres połonin nad Soliną

Bieszczady. Bezmiar połonin, mozaika wielu kultur, bieszczadzka muzyka i przede wszystkim bieszczadzkie magiczne piękno. Mimo, że pierwszym skojarzeniem z rodzimymi górami są zazwyczaj strzeliste wierzchołki Tatr, Bieszczady współcześnie zyskują coraz więcej miłośników.

Continue reading >Bezkres połonin nad Soliną

Co może nam zaproponować hotel spa w górach?

Powinno się zaznaczyć, że góry idealnie sprawdzą się na miejsce wypoczynku, bez względu na to, jaka chwila roku będzie właśnie obowiązywała. Zawsze wyszukamy tam coś interesującego do zobaczenia oraz wciąż będziemy mieli szansę je podziwiać w ich niesamowitej odsłonie.

Continue reading >Co może nam zaproponować hotel spa w górach?

Wypoczynek w stolicy naszych gór czyli jak odpowiednio zorganizować wyjazd do Zakopanego.

Jeżeli ktoś będzie myślał o zimowym wypoczynku w górach to z pewnością pierwszym skojarzeniem będą Tatry, razem z ich stolicą to znaczy Zakopanem. I nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie to miasto od dawna króluje jeśli chodzi o popularność wśród wszystkich kurortów w górach. Co roku przyjeżdżają do niego ogromne ilości turystów, dla których nie będzie straszne stanie w kilometrowych korkach na trasach dojazdowych, ani problemy z parkowaniem, ani wysoki poziom cen.

Continue reading >Wypoczynek w stolicy naszych gór czyli jak odpowiednio zorganizować wyjazd do Zakopanego.