Z czym wychodzą do osób zainteresowanych gospodarze domów wczasowych w Szklarskiej Porębie oraz w Karpaczu?

Szklarska Poręba jako miasto jest niesamowicie interesującym miastem turystycznym, położonym w samym sercu Karkonoszy. Corocznie w każdym sezonie, tak letnim, jak i zimowym, nie brakuje zainteresowanych wycieczką w Karkonosze turystów. Ośrodki turystyczne usytuowane w górach są nadzwyczaj popularne, dlatego warto zwrócić uwagę na korzystne ze względu na ceny miejsca noclegowe. W Szklarskiej Porębie na każdą porę roku przygotowywanych jest mnóstwo niespodzianek oraz atrakcji dla przybywających z wizytą gości, również zagranicznych.

Continue reading >Z czym wychodzą do osób zainteresowanych gospodarze domów wczasowych w Szklarskiej Porębie oraz w Karpaczu?

Jak spędzić interesujące wakacje w Polsce?

Zakorzeniło się przekonanie, że urlop w Polsce to wypoczynek nieudany. Nic bardziej mylnego. Polska ma bardzo dużo cudownych miejsc godnych zobaczenia. Bez problemu uda się zorganizować interesującą wycieczkę. W dodatku szukając noclegu odpowiednio wcześniej cała podróż stanie się naprawdę niedroga. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Continue reading >Jak spędzić interesujące wakacje w Polsce?

Sprawdzamy oferty – gdzie możemy zatrzymać się będąc w Bieszczadach?

Turyści z całej Polski zjeżdżają się w obszary Bieszczadów przez cały rok. Zimową porą można jeździć na nartach, w okresie letnim chętniej zdobywa się szczyty górskie wędrując szlakami turystycznymi. Z reguły spędza się tam kilka bądź kilkanaście dni, w związku z tym warto poznać się z propozycjami pensjonatów, w jakich będziemy mogli się zatrzymać.

Continue reading >Sprawdzamy oferty – gdzie możemy zatrzymać się będąc w Bieszczadach?

Nadchodzi Wielkanoc – piękne oraz rodzinne święto, kiedy zasiądziemy do stołu z najbliższymi i razem spędzimy kilka dni

Święta Wielkanocne w Polsce najczęściej bywają kojarzone z czasem spędzonym z najbliższymi w przemiłej i rodzinnej atmosferze. Siedzimy razem przy jednym stole, rozmawiamy, śmiejemy się.

Continue reading >Nadchodzi Wielkanoc – piękne oraz rodzinne święto, kiedy zasiądziemy do stołu z najbliższymi i razem spędzimy kilka dni

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Planując zimową wycieczkę w wysokie góry musimy przede wszystkim być należycie przeszkolonym w zakresie obsługiwania się rynsztunkiem, asekuracji, zagrożeń lawinowych jak też techniki zimowej wspinaczki. Bez należytego wyszkolenia i doświadczenia nie powinniśmy wyruszać sami na takie wyprawy. Należy pomyśleć o wyszukaniu odpowiedniego partnera, przewodnika ewentualnie kursu szkoleniowego.

Continue reading >Zimowy rynsztunek wysokogórski

Bezkres połonin nad Soliną

Bieszczady. Bezmiar połonin, mozaika wielu kultur, bieszczadzka muzyka i przede wszystkim bieszczadzkie magiczne piękno. Mimo, że pierwszym skojarzeniem z rodzimymi górami są zazwyczaj strzeliste wierzchołki Tatr, Bieszczady współcześnie zyskują coraz więcej miłośników.

Continue reading >Bezkres połonin nad Soliną

Czy marzą nam się wczasy w górach?

W jakim miejscu chcemy wypoczywać? Kiedy nadchodzi nasz wyjazd, musimy się namyślić, który region naszego kraju pragniemy zwiedzić, tak aby wiedzieć, w jakim miejscu pragniemy wypoczywać. Trzeba wyszukiwać miejsca, w których jeszcze nie pojawiliśmy się, takie w których okazuje się być dużo interesujących zabytków do zwiedzenia oraz gdzie naprawdę będziemy mogli wypocząć.

Continue reading >Czy marzą nam się wczasy w górach?

Co może nam zaproponować hotel spa w górach?

Powinno się zaznaczyć, że góry idealnie sprawdzą się na miejsce wypoczynku, bez względu na to, jaka chwila roku będzie właśnie obowiązywała. Zawsze wyszukamy tam coś interesującego do zobaczenia oraz wciąż będziemy mieli szansę je podziwiać w ich niesamowitej odsłonie.

Continue reading >Co może nam zaproponować hotel spa w górach?

W jaki sposób skutecznie przygotować się do wyjazdu na stok?

Pomimo, iż za oknami w najlepsze trwa polska złota jesień, to już w tej chwili warto pomyśleć o zimowym wyjeździe w góry na narty. Należyte przygotowanie się do szaleństwa zimowego na stoku stanowi podwalinę bezpiecznego oraz udanego szusowania.
Na pewno warto pamiętać, że zjazdy na nartach, to nie tylko miłe spędzanie czasu wolnego, lecz także znaczny wysiłek fizyczny.

Continue reading >W jaki sposób skutecznie przygotować się do wyjazdu na stok?

Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować?

Do rozpoczęcia ferii zostało kilka dni. To zdecydowanie za mało, by prawidłowo przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze można zrobić, ażeby nie wrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym musimy pamiętać, oraz jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wyjazdu na narty?

Continue reading >Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować?