W jaki sposób można obecnie zorganizować własnym dzieciom czas wolny od szkoły, by spędziły go aktywnie i co najważniejsze – bezpiecznie?

Dzieci przez zdecydowaną większość roku chodzą do szkoły, ale w czasie wakacji i ferii rodzice powinni zaplanować im czas wolny. W jaki sposób to zrobić, by pociechy wypoczęły, były bezpieczne i jednocześnie dobrze się bawiły? Co najważniejsze, wskazane jest zacząć od rozmowy z dzieckiem oraz spytać pociechę o to, jak pragnie spędzić wolne dni. To dosyć ważne, ponieważ młody człowiek doceni to, że rodzic ma na uwadze jego zdanie i będzie czuł się lepiej doceniony.

Continue reading >W jaki sposób można obecnie zorganizować własnym dzieciom czas wolny od szkoły, by spędziły go aktywnie i co najważniejsze – bezpiecznie?

Gdzie wysłać dziecko na urlop? Może półkolonie konne?

Wszyscy mają jakieś zainteresowania. Jedni lubią gospodarować czas aktywnie. Inni dla odmiany wolą zagospodarować swój czas na bardziej odprężające rozrywki jak na przykład spinning. Wszelkie tego rodzaju inicjatywy prowadzą jednakowoż do tego, aby czerpać ze swoich poczynań jak największą frajdę.

Continue reading >Gdzie wysłać dziecko na urlop? Może półkolonie konne?

W jakim miejscu spędzić wakacje z dzieckiem? Najlepiej w naszym kraju!

W tygodniach poprzedzających ferie lub wakacje letnie rodzice często głowią się, dokąd zabrać swoje pociechy. Wybór właściwego miejsca na wczasy lub zimowy relaks wcale nie jest takim prostym zadaniem. Przygotowywanie podróży z najmłodszymi wymaga wzięcia pod uwagę szeregu dodatkowych faktorów.

Continue reading >W jakim miejscu spędzić wakacje z dzieckiem? Najlepiej w naszym kraju!

Pomysły na spędzanie wakacji z dziećmi nad morzem

Często wydaje nam się, że wypad z dziećmi na wypoczynek to niezbyt dobry pomysł. Boimy się, że trudno będzie znaleźć nam pasujące atrakcje dla naszych maluchów. Jednak, jeśli pojedziemy we właściwe miejsce, to tego typu problemu nie będzie. Spójrzmy na atrakcje dla dzieci w Trójmieście to fantastyczna mieszanka zabaw dla dzieci, które są bardzo aktywne i dla tych, które lubią spokojniejsze spędzanie czasu.

Continue reading >Pomysły na spędzanie wakacji z dziećmi nad morzem

Kurtki sportowe – a więc, kurteczki nie jedynie dla aktywnych sportowców

Poszukujesz idealnej kurtki na jakąś konkretną porę roczku? Zależy Tobie na dobrym materiale, lub wzorku, który to będzie na kurteczce? Imaginuje Tobie się jakiś dokładny kolor albo styl? Jeżeli cokolwiek z tego wszystkiego się zgadza, to idealnie trafiłeś z wyborem tematu! W naszym dzisiejszym felietonie poruszymy temat najwspanialszych kurtek, które to mogą bez problemu rozwiązać twoje własne marzenia, a konkretnie temacik kurtek sportowych!
Wbrew pozorom kurtki sportowe nie są jedynie przeznaczone dla amatorów sportu typu aktywnego, ale również przeznaczony dla osób, którym to podoba się ów styl, i pragną choć wyglądać na osoby, które uwielbiają w aktywny sposób spędzać czas.

Continue reading >Kurtki sportowe – a więc, kurteczki nie jedynie dla aktywnych sportowców

W jakim miejscu można by obejrzeć miejsce, o jakim śpiewał kiedyś rodzimy zespół Czerwone Gitary?

Proszę, przymknij oczy oraz przypomnij sobie słowa jakiejś piosenki formacji muzycznej Czerwone Gitary: „morza odgłos, ptaków śpiew, złocista okolica wśród drzew”. Czy wyobrażasz już to sobie? Tam musi być ślicznie, nieprawdaż? Tę piosenkę musieli znać ludzie odpowiedzialni za otoczenie w takich sytuacjach pewnego kurortu.

Continue reading >W jakim miejscu można by obejrzeć miejsce, o jakim śpiewał kiedyś rodzimy zespół Czerwone Gitary?

Co warto ujrzeć w Szczawnicy? Tych atrakcji nie wolno przeoczyć

Szczawnica leży na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego w kotlinie Grajcarka. Jej atrakcyjne usytuowanie sprawia, że panuje tutaj wyjątkowy mikroklimat, duże nasłonecznienie oraz niewielka ilość opadów. Szczawnica jest otoczona przez wierzchołki górskie entuzjastycznie uczęszczane przez podróżników: Wysoka, Rabsztyn, Trzy Korony i Sokolica.

Continue reading >Co warto ujrzeć w Szczawnicy? Tych atrakcji nie wolno przeoczyć

Bardo: spływ pontonowy, czyli najlepszy sposób na świetną zabawę

Często podczas wakacji myślimy nad tym, jak w ciekawy sposób spędzać wolny czas. Rzecz jasna świetnie sprawdzi się każda aktywność na powietrzu, perfekcyjna będzie również taka forma rozrywki, która okaże się angażująca. Naprzeciw wszelkim temu podobnym oczekiwaniom wychodzi spływ pontonowy w miejscowości Bardo. … Continue reading >Bardo: spływ pontonowy, czyli najlepszy sposób na świetną zabawę

Dlaczego warto zapewnić swoim dzieciom atrakcyjne kolonie w górach?

Co roku zastanawiamy się w jakim miejscu spędzić swe wakacje. Niektórzy uwielbiają leżeć na piasku, pozostali natomiast preferują wycieczki w góry. Ostatnio Polacy wolą spędzać wakacje na terenie naszego malowniczego państwa, chociaż wyjazdy zagraniczne nie są też zbyt kosztowne.
Jednak wyjazd wspólnie ze swoimi dziećmi może być trochę niewygodny, dlatego niektóre persony decydują się na pewne niecodzienne rozwiązanie.

Continue reading >Dlaczego warto zapewnić swoim dzieciom atrakcyjne kolonie w górach?

Kanada – przygotowania do wyjazdu

 Kanada nie jest zbyt popularnym wśród Polaków kierunkiem wyjazdów – a szkoda, bo ten kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jeżeli poczytacie trochę na temat Kanady i dacie się przekonać, że można fantastycznie spędzić czas nawet w nieco chłodniejszym klimacie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaczniecie marzyć o wyjeździe do Kanady.

Continue reading >Kanada – przygotowania do wyjazdu

Obozy konne

Na pewno każdy chciałby, żeby jego pociecha spędzała długo wyczekiwane wakacje ciekawie. W ofertach można wyszukać wiele sugestii obozów i kolonii, w tym ostatnimi czasy cieszące się dużą popularnością wyjazdy pozwalające dziecku nauczyć się czegoś intrygującego lub doskonalić swoje zdolności, jak np. obozy konne. Wymieniona forma spędzania wakacji zapewnia dziecku ruch i zajęcie a w tym samym czasie stanowi świetną wakacyjną rozrywkę.

Continue reading >Obozy konne

Czemu warto zapisać dziecko do harcerstwa? Co dzięki temu zyska?

Opiekunowie zapisując swoje pociechy na zajęcia dodatkowe, chcą by dziecko czerpało jak najwięcej z tak spędzonego czasu. Jakie warto wymienić plusy z bycia harcerzem?
Należy wiać pod uwagę to, iż takie zajęcia nie powinny całkiem budzić skojarzeń z przykrym obowiązkiem

Continue reading >Czemu warto zapisać dziecko do harcerstwa? Co dzięki temu zyska?

Przezwyciężaj napięcie i w drodze dotykaj istnienia

Kiedyś kochałeś podróżować, a dziś ze zdziwieniem zauważasz, że coraz trudniej tobie wypuścić się z domu. Co prawda chciałabyś ogrzać się w cieple Grecji lub wychylić lampkę rewelacyjnego wina na paryskim bruku, ale tak trudno opanować amok jaki zaczyna się przed podróżą.

Continue reading >Przezwyciężaj napięcie i w drodze dotykaj istnienia

Góry to świetne miejsce, w które warto udać się z pociechą podczas ferii

Jeśli pragniemy, aby nasze dziecko miało niezapomniane ferie, to dobrze będzie wziąć je w jakieś malownicze miejsce, w którym będzie bardzo wiele interesujących atrakcji. Wiadomo, iż dzieci nie cierpią nudy, dlatego też należy zagwarantować im świetną zabawę.
Jeśli interesują nas na przykład ferie w górach z dziećmi, to znakomitym rozwiązaniem może być zajrzenie do Netu.

Continue reading >Góry to świetne miejsce, w które warto udać się z pociechą podczas ferii

Czy nasze dzieci powinny oglądać telewizję?

Wychowanie to niezwykle ciężki temat. Każdy rodzic ma swoją własną wizję na jego temat. Wszyscy także obawiamy się tego momentu, kiedy nasz maluch się narodzi i to naszym obowiązkiem będzie powiedzieć mu, jak żyć. Czasami popełnimy błąd, ale jest to na stałe wpisane w proces wychowawczy. Nikt nie jest idealny i dlatego czasami napotkamy na swojej rodzicielskiej drodze dużo niebezpiecznych zakrętów.

Continue reading >Czy nasze dzieci powinny oglądać telewizję?