Jak się wypromować? Czy jedynie w internecie czy dobrze korzystać z reklamy zewnętrznej? Faktycznie warto tak próbować

W dzisiejszych czasach rzeczywiście ciężko się wypromować. Jaki jest najważniejszy powód takiego stanu? Wydaję się, że jest tak przede wszystkim przez szeroką dostępność różnorodnych produktów i związaną z tym kampanią reklamową.

billboard

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu bardzo trudno przebić się ze swoim przekazem, szczególnie, iż wiele firm stosuje identyczne środki. Największa ilość firm korzysta z promocji w internecie, jednak jak się okazuje nie powinniśmy przesadzać. Ponieważ cały budżet przeniesiony na działania w sieci to może być zbyt dużo, warto jednakże skupić się na reklamie zewnętrznej. Outdoor to zwykle reklama eksponowana w przestrzeni miejskiej i pozamiejskiej (np.: reklama tesco swarzędz|www|reklama tesco szczawno zdrój).

Jest pokazywana na specjalnie do tego celu tworzonych nośnikach reklamowych, a więc są to billboardy, tablice reklamowe, citylighty, słupy z ogłoszeniami. Są także pokazywane na nośnikach, na przykład na wiatach przystankowych czy kioskach. innowacyjne pomysły w tego typu reklamie to reklama ambientowa,na przykład opakowywanie budynków czy reklama wielkoformatowa, przy pomocy form w trójwymiarze (daily motion). Outdoor to działania reklamowe, tak zwane ATL, czyli Above The line. Są to reklamy robione poprzez

reklama zewnętrzna

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

ogólnodostępne środki masowego przekazu.

W opozycji od pozostałych mediów, takich jak gazety czy telewizja, outdoor przenosi tylko sedno reklamy. najpopularniejsze nośniki reklamy działającej na zewnątrz, to billboardy, citylight, reklama pneumatyczna i reklama wielkoformatowa. Billboard to dość popularna nazwa wielkoformatowych tablic, które są przeznaczone do pokazywania posterów reklamowych. Takie reklamy zwykle można spotkać przy drogach poza obszarami zabudowanymi. zazwyczaj widziane są oświetlone, by zapewnić odpowiednią widoczność plakatu w czasie nocy. zwykle spotykane wymiary to 6×3, czyli tak zwany cityboard.

Citylight to panel reklamowy o wymiarach 1,20 x 1,80 m. Taki plakat rozwieszony jest za szybą wykonaną z tworzywa, jest również wyposażony w oświetlenie. Montuje się go w reklamach przystankowych, na latarniach, może być też wolno stojący. Reklama pneumatyczna to reklama dmuchana. Jest bardzo łatwa w składaniu i łatwa w transporcie. Lekki i skuteczny, stosowany na wielu imprezach plenerowych, eksponowany przez krótki czas. Reklama wielkoformatowa jest prosto na ścianach budynków czy w okresie renowacji budynku na rusztowaniu. zrobione z siatki winylówek, backlightu, który przepuszcza światło. Mogą być też tworzone z pełnego winylu.