Męski styl kobiecym okiem – co jest w porządku, a co zupełnie nie?

Każda kobieta ma pewne typy jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny i styl ubierania się panów. Pewne panie chętnie zawieszą oko na wysokim brunecie w garniturze, inne na blondynie drobniejszej postury ubranym w stylu sportowej elegancji.

czarna koszula męska

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jest określony kanon rzeczy, które – niezależnie od określonego gustu albo smaku – wyglądają po prostu perfekcyjnie albo po prostu fatalnie. Zawsze będą trendy modne koszule męskie z wywiniętymi mankietami. Pasują do jeansów, do spodni materiałowych i do krótkich spodenek. Nienachalna elegancja dobrze wygląda na wielu typach sylwetek, więc warto w swojej szafie mieć kilka koszul, których krój pozwala na to, by wywijać mankiety. Świetnie zaopatrzony sklep z koszulami na pewno sprosta męskim oczekiwaniom. Na nieformalnych wyjściach zawsze całkiem nieźle sprawdza się sportowa marynarka z popularnymi ostatnio naszywkami na rękawach w innym kolorze. Marynarki takie mają sporo modeli, więc zarówno nie za bardzo postawni, jak i dobrze zbudowani faceci – po dopasowaniu odpowiedniego fasonu – będą się w nich dobrze prezentować. Latem, kiedy stosunkowo prosto jest zestawić strój (może przez mniej elementów?), dobrze jest postawić na lniane spodnie zamiast krótkich spodenek. Krótkie spodenki nadają się jedynie na plażę, popołudniowe wyjście z przyjaciółmi czy grilla, lecz zupełnie nie nadają się na codzienne noszenie do pracy. Lniane, przewiewne spodnie są wybawieniem przy upałach i wyglądają po prostu świetnie. Dla panów, którzy nie lubią piaskowych odcieni, polecane się spodnie w barwie stalowej albo ciemnej zieleni. Jeżeli rozprasowanie lnu stanowi kłopot, można zdecydować się na model z pewną domieszką niegniotących tworzyw sztucznych, ale tracimy tu na przewiewności i wygodzie noszenia.

elegancka koszula dla mężczyzny

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, na dużą naganę zasługuje zestawienie białych, tenisowych skarpetek z ciemnymi butami – czy to garniturowymi, czy sportowymi. Skarpetki także są niemile widziane z sandałami, o czym wielu mężczyzn, szczególnie starej daty, wydaje się nie wiedzieć. Bardzo źle wyglądają modne koszule męskie z krótkim rękawem noszone w sytuacjach formalnych lub do pracy, gdzie obowiązuje pewien dress code. Niestety, można to przyrównać jedynie do założenia szortów do eleganckiej marynarki. Byłoby dobrze, gdyby sklep z koszulami dokładał do zakupów podstawowy przewodnik po noszeniu koszul, może faceci uniknęliby tak wielu wpadek. Prawdą jest, że o gustach się nie dyskutuje, ale miło jest powiedzieć komplement mężczyźnie dobrze ubranemu. Komentowanie tych mniej trafionych stylizacji nie jest raczej na miejscu.