Bardo: spływ pontonowy, czyli najlepszy sposób na świetną zabawę

Nierzadko w czasie wakacji myślimy nad tym, jak w interesujący sposób spędzić wolny czas. Rzecz jasna świetnie sprawdzi się każda aktywność na powietrzu, perfekcyjna będzie także taka rozrywka, która okaże się angażująca. Naprzeciw wszystkim temu podobnym oczekiwaniom idzie spływ pontonowy w Bardzie.
Grupowe spływy to naprawdę świetny sposób na spędzanie czasu z bliskimi, dobry nie tylko dla dorosłych, lecz także dzieci i młodzieży. Spływ odbywa się na przełomie Nysy Kłodzkiej. Stopień trudności tej rzeki jest określany jako najłagodniejszy, dlatego też już dzieci w wieku 4 lat mogą udać się na tego typu wycieczkę. W żadnym razie nie należy się tego bać, ponieważ wraz z dziećmi popłynie wykwalifikowany instruktor. Czy spływ Bardo jest naprawdę korzystny także dla dzieci? Jak najbardziej! To nie tylko metoda na aktywne spędzanie wolnego czasu. Za pomocą takich rozrywek najmłodsi rozwijają się.

dzieci

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

Głównie pomaga to w oswojeniu się z wodą, lecz nie wolno zapominać, że to doskonały sposób na naukę pracy zespołowej. Dodatkowo dziecko polepsza swoją koordynację ruchową. W dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo czasu spędzają w domu przed komputerem. Aktywność na świeżym powietrzu na pewno pomoże w dotlenieniu. To bardzo istotne. Warto jednak mieć świadomość, że spływ nie jest jedynie rozrywką dla dzieci. Dorośli na pewno również spędzą intensywny czas. Pontony do doskonały sposób na na przykład imprezę integracyjną w pracy. Wtedy spływ można uczynić bardziej atrakcyjnym, dołączając różne gry, m.in. wyścigi lub slalom. Z ich pomocą pracownicy zintegrują się i nauczą pracy zespołowej. Jak przygotować się do spływu pontonem w kotlinie kłodzkiej?

Z pewnością warto odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsca, szczególnie jeśli planujemy udać się do Barda latem. Nawet lekki deszcz nie przeszkadza w spływaniu, należy jedynie nałożyć strój pasujący do takiej pogody. Buty muszą być zawiązywane, spinane na rzepy, ewentualnie sandały. Należy pamiętać, że prawdopodobnie przemokną.

grill

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Sam spływ trwa mniej więcej 2,5 do 3,5 godziny. Jeżeli weźmiemy pod uwagę także czas dojazdu i formalności – mniej więcej 5 do 6 godzin. Na początku przyjeżdżamy do miejscowości Bardo, gdzie pobieramy sprzęt, po czym udajemy się do miejscowości Młynów. Tam przechodzimy krótkie szkolenie i przedstawiane są zasady bezpieczeństwa. Trasa to 15 kilometrów.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie przydatny, sprawdź źródło a odnajdziesz tam dodatkowe wiadomości. One również z pewnością okażą się dla Ciebie wartościowe.

Przypływamy wtedy do Barda, gdzie oddajemy sprzęt. Na przystani możemy zorganizować ognisko lub grilla i kontynuować zabawę. W dodatku miejscowość posiada bazę noclegową, dlatego też pozostanie na noc nie jest żadnym kłopotem.