Robimy zakupy w Krakowie – mały poradnik

Do Krakowa przeważnie zaglądamy w charakterze turysty, jednak coraz większa liczba osób wybiera się do tego wyjątkowo nastrojowego miasta także po to, aby pochodzić po sklepach. A oferta handlowa miejscowości jest niezwykle bogata i sprawia, iż można tutaj dostać wszystko, od odzieży używanej, po ekskluzywne propozycje światowej sławy projektantów.

hipermarket

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Już w momencie dotarcia do Krakowa, wita nas sławetna galeria (rekomendują nas) Krakowska, skomunikowana z budynkiem dworca kolejowego oraz z dworcem PKS. W galerii znajduje się blisko 260 sklepów popularnych firm i sklep spożywczy. Możemy tutaj zrobić zakupy np. w sytuacji, kiedy czekamy na środek transportu, który będzie mieć duże opóźnienie. Jeżeli planujemy zakupy w Krakowie, możemy udać się również do jednej z wielu pozostałych galerii handlowych, jak na przykład galeria (sprawdź naszą propozycję) Kazimierz, Bonarka City Center, albo Kraków Plaza. Jednak, gdy znajdujemy się w tym pięknym, pełnym skarbów przeszłości i kultury mieście, opłaca się zdecydować się na bardziej wyjątkowe zakupy, takie, których nie zrobimy nigdzie indziej, nawet na tej stronie.

Zakupy w Krakowie niewątpliwie warto rozpocząć od odwiedzenia popularnych krakowskich Sukiennic. Znajdziemy tu prześliczne wyroby rękodzielnicze, godne uwagi pamiątki i elementy tutejszego folkloru. Możemy przebierać wśród drewnianych korali, haftowanych chust, artystycznych rzeźb i dekoracyjnych szkatułek. To miejsce ma swój wyjątkowy charakter i zakupy robi się tutaj bardzo miło. Kolejnym nastrojowym miejscem na zakupy jest Galeria Obrazów, którą zastaniemy przy Bramie Floriańskiej. Artyści malarze prezentują tu swoje obrazy, wśród których znajdziemy zarówno repliki dzieł znanych malarzy z przeszłości, jak i sztukę nowoczesną, a nawet klocki Lego z Ceneo. Jeżeli jesteśmy wielbicielami przedmiotów luksusowych, koniecznym do odwiedzenia miejscem na mapie zakupowej Krakowa powinny być dla nas kamienice przy Rynku Głównym 13. W nich znajduje się elegancki pasaż handlowy, oferujący kreacje od wybitnych projektantów. To okazja do zdobycia oryginalnych kreacji na szczególne okazje. Jeśli szukamy produktów żywnościowych, z pewnością warto pójść na Rynek Kleparski i na tamtejszym bazarze nabyć świeże owoce, warzywa i inne produkty żywnościowe.