Jak przez minione lata rósł rynek komputerowych gier, najbardziej popularne obecnie gry wirtualne

Od czasu gdy komputery zaczęły być używane, to ludzie z wielkim zapałem używają je do grania. Dzisiaj można wręcz stwierdzić, że na graczach oparta jest bardzo duża część przemysłu komputerowego. Bo do czego innego mogłyby być wykorzystane potężne karty grafiki, potrafiące kosztować niekiedy i kilka tysięcy złotych, jak nie do przejścia kolejnej gry z fantastyczną grafiką?

wejdź na stronę www

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku komputerowych gier sporo również zrobił internet, firmy produkujące gry zaczęły udostępniać je na wydajnych platformach, pozwalając jednocześnie na możliwość toczenia rozgrywek z graczami z całego świata. Dzisiaj gry te fascynują nie tylko doskonałą fabułą, lecz także możliwościami graficznymi. Wygląd niektórych sporo przewyższa topowe gry sprzed kilkunastu laty, a tak naprawdę nie wykorzystują one prawie wcale mocy współczesnych kart graficznych.

Od jakiegoś czasu niektóre gry urosły do rangi sportu, organizowane są nawet mistrzostwa świata, w jakich zaczyna brać udział zwiększająca się liczba graczy. Ostatnie tego typu wydarzenia były nawet transmitowane na żywo w telewizji, co bardzo dobrze będzie świadczyć o popularności takiej formy rozrywki. Jedną z najbardziej popularnych internetowych gier, w którą można zagrać na swoim komputerze stała się gra imperia online. Zalicza się ona do najstarszych i najbardziej klasycznych produkcji tego typu, a jednak cały czas jest ogromnie popularna. Gracze zaczynają od kierowania niewielką osadą, którą przez odpowiednie decyzje można szybko rozwijać.

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli decyzje będą odpowiednie, to szybko przekształci się w dynamiczne miasto i stanie się fragmentem dużej krainy. W grze tej jeden grający może zarządzać nawet dwudziestoma pięcioma miastami, więc jak widać są całkiem spore możliwości. Jako że będzie to gra o charakterze bitewnym, to ogromna jej część będzie się opierać na walkach z innymi graczami. Dlatego też planując rozwój swojego terytorium trzeba bardzo umiejętnie pogodzić rozbudowę infrastruktury i równoczesne wzmacnianie armii. Konieczne będzie zachowanie odpowiedniej równowagi pomiędzy utrzymaniem dobrze działającej gospodarki a dobrze uzbrojoną, gotową na wszystko armią.