Dlaczego warto pojechać do Tajlandii oraz co w tamtym miejscu trzeba zobaczyć?

Dzisiaj możemy podróżować po całym świecie. Posiadamy do wyboru albo nasz samochód, statek lub ofertę biura podróży, jakie wynajętym autobusem zawiezie nas w docelowe miejsce.

Ślub i wesele w stylu vintage

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl
tajladnia

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z naszych ulubionych miejsc na wczasy jest Tajladnia. Zazwyczaj lubimy jakieś miejsca rzadko odwiedzane, jednak kraj ten posiada coś niezwykłego w sobie.

Jeśli myślisz, że niniejszy artykuł jest godny zainteresowania, to bez wahania wejdź na ten link i zobacz udostępniony poniżej (http://skalnik.pl/sprzet-turystyczny/namioty/trzyosobowe) wpis – on także Cię zaabsorbuje.

Coś co przyciąga odwiedzających każdego roku. Wybierając się na wakacje do tego państwa, należałoby pomyśleć, co chcemy odwiedzić i co należałoby w tamtym miejscu obejrzeć. Nawet jeśli zdecydowaliśmy się leżeć na plaży, to będąc w Tajlandii należałoby zarezerwować sobie 3-4 dni na wypad do Bangkoku. Należy obejrzeć leżącego Buddę czy też zajrzeć do Wielkiego Szmaragdowego Pałacu. Dobrze jest na kwaterę w Tajlandii dobrać Chinatown. Jest to najbardziej kolorowa oraz klimatyczna dzielnica miasta. Interesujący jest pływający targ około sto km od Bangkoku. Wszyscy turyści chętnie go odwiedzają, jednak ceny są bardzo duże. Z innej strony przyciąga wzrok malowniczymi łodziami, olbrzymią ilością owoców i ślicznymi sprzedawczyniami. Z powodu wysokich cen nie trzeba nastawiać się na jakieś olbrzymie zakupy. Lepiej kupić sobie kokosa i cieszyć się pięknymi widokami.

470 km od Bangkoku mieści się śliczny plac z ruinami królestwa, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To miejsce można by zwiedzać spacerując pieszo albo jeżdżąc na rowerze. Patrząc na to, że miejsce jest oddalone od Bangkoku, można by je zwiedzać bez pośpiechu i bez tłumów. Motel można by tu znaleźć niezwykle prędko. 80 kilometrów od stolicy jest Ayutthaya. Można by się w tamto miejsce dostać wynajętym autem. Trzeba jednak nieco czasu, aby przyzwyczaić się do kierownicy po prawej stronie.

Należałoby jednak nająć pojazd, gdyż przynosi on olbrzymią niezależność i można dotrzeć wszędzie tam, gdzie tylko będziemy chcieli. Do obejrzenia są mnogie posągi, ruiny pałaców czy też świątyń.