Z jakiego powodu rekomenduje się postawić na wycieczkę agroturystyczną?

Turystyka przedstawiana jest jako swoiste zjawisko podróżowania ludzi między pewnymi punktami i podejmowana jest z własnej woli w celu zmiany trybu życia oraz środowiska, w jakim się żyje. Podróż turystyczna może być podejmowana w celu wypoczynkowym, służbowym, zdrowotnym lub innym, nie może jednak trwać dłuższy okres niż rok poza miejscem zamieszkania. Jednakże wycieczki mające przeważnie na celu zarobkową aktywność nie wliczają się do turystyki.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżniamy bardzo wiele różnorodnych typów turystyki. Jednym z nich jest weekend na podlasiu zdrowotna. Podejmuje się ją w celu powrotu do stanu zdrowotnego po ciężkiej chorobie, zmiany klimatu żeby spędzturystyka – www.eccotravel.eu/kanada/ -trochę czasuz dala zanieczyszczonego, miejskiego powietrza oraz spędzenia trochę czasu w naturalnym, zdrowym otoczeniu przyrody, zażywania różnego rodzaju kąpieli zasobnych w minerały lub też chodzenia na masaże i rehabilitacje które powinny przyspieszyć powrót do zdrowia pacjenta. Sanatoria i uzdrowiska takie jak Kudowa lub Polanica Zdrój to klasyczne miejsca kierowane do uczestników turystyki zdrowotnej.

Innym typem jest turystyka wypoczynkowa, której głównym celem jest odrzucenie wszystkich obowiązków i relaksowanie się, między innymi za sprawą kąpania się w morzu, spędzania większości czasu na leżaku i rozkoszowania się czasem wolnym, próbowania lokalnych dań oraz często wypijania dużych ilości różnorakich rodzajów alkoholu. Następną, naprawdę pasjonującą odmianą turystyki jest tak zwana agroturystyka. Zależnie od tego, w jaki sposób rozbudowane jest dane gospodarstwo agroturystyczne oraz na ile pozwolą jego posiadacze, agroturystyka proponuje noclegi w wiejskich domach, chałupach a od czasu do czasu nawet i stodołach przebudowanych nieco na potrzeby gości (więcej: pensjonaty Kudowa Zdrój).

Dodatkowo, niezwykle ważną częścią tego typu turystyki jest spożywanie lokalnych potraw w znacznej części złożonych z własnych, uprawianych przez gospodarza produktów oraz spróbowanie normalnego, wiejskiego życia. Co bardziej pomysłowi i życzliwi gospodarze stwarzają możliwość swoim gościom na pomoc w dojeniu krów, zbieraniu jaj w kurniku, strzyżeniu wełny z owiec i dokarmianiu świń. Chętnie korzystają z pomocy podczas pracy na polu lub też zbieraniu owoców w sadku.

Agroturystyka to doskonały pomysł na biznes, łączący ciężką pracę z nauką i rozrywką, będąc w tym samym czasie swego rodzaju powrotem do korzeni i doskonałym przypomnieniem tego, czym zajmowali się nasi przodkowie.