Ciekawy sposób na tanie, wygodne i pewne przemieszczanie się!

Od pewnego czasu wśród podróżujących rosnącym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć idea wspólnego umawiania się na przejazd kilku osób w jednym aucie, czyli carpooling. Zjawisko to jest dość często spotykane wśród młodych, mobilnych ludzi, którzy w sumie będą łączyć w takim podróżowaniu dwie sprawy. Pierwszą z tych spraw będzie spora obniżka kosztów przejazdu.

Continue reading >Ciekawy sposób na tanie, wygodne i pewne przemieszczanie się!

Od niedawna wśród podróżujących rosnącym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć idea wspólnego ustawiania przejazdu kilku chętnych w jednym samochodzie, tak zwany carpooling. Tego typu zjawisko jest coraz częściej widoczne wśród mobilnych, młodszych ludzi, którzy tak naprawdę łączą w takich podróżach dwie sprawy. Pierwszą z tych spraw będzie znaczna oszczędność kosztów przejazdu.

Dla kierowcy, który wybraną trasę i tak w jakiś sposób musi pokonać, parę osób dokładających się do paliwa oznacza, że trasę przebędzie za niedużą część kwoty, którą musiałby zapłacić podróżując samotnie. Zaś osoby korzystające z takich ofert przeważnie będą mniej płacić niż przy tradycyjnych środkach lokomocji, a po za tym przeważnie można być wygodniej i sprawnie na miejscu. Nie można zapominać o czynniku towarzyskim, wspólne przejazdy są doskonałym sposobem na nawiązanie nowych znajomości i poznawanie interesujących ludzi. Sporo osób od czasu do czasu podróżuje w ten sposób i bardzo ceni sobie taki rodzaj przejazdów.
Busem przez świat

Autor: BusemPrzezSwiat.pl
Źródło: BusemPrzezSwiat.pl

Decydując się na podróż z kimś nieznajomym kilkaset kilometrów należy pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Większość takich podróży umawiana jest przy pomocy sieci internetowej, funkcjonuje tam przynajmniej kilka serwisów oferujących tego typu usługi (jak skorzystać). Jeśli więc ktoś ma wolne miejsce w samochodzie to może zapisać się na jednej z takich stron, wprowadzić cel oraz termin wyjazdu i oczekiwać na zainteresowanych. Jednak internet oprócz swoich wielkich możliwości może być również ogromnie anonimowy, po samej korespondencji trudno się zorientować, czy naprawdę ma się do czynienia z kimś, za kogo ktoś się podaje.
Z takich też powodów powszechne we wspólnym podróżowaniu jest sprawdzenie reszty współtowarzyszy. Można sprawdzić informacje z dowodów osobistych lub im zrobić zdjęcie, jeśli ktoś nie ma nic do ukrycia, to nie powinien robić żadnych problemów z takimi czynnościami. Zdecydowana większość poszukujących przejazdu ma dobre chęci, warto jednak zapewnić sobie przed wyjazdem chociaż trochę pewności. Na pewno to pozwoli na bezpieczne, wygodne i co najważniejsze tanie dotarcie do celu.