Rejony nieczęsto odwiedzane przez podróżników

Istnieją rejony w Kraju nieczęsto odwiedzane przez podróżników. Na terenie gminy Bełchatów odnajduje się wiele interesujących obiektów zabytkowych. Należą do nich grupy pałacowe i dworskie, z zasady otoczone ogrodami i obiektami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, oraz liczne, z reguły zniszczone i dziś już nieużytkowane nekropolie ewangelickie. Entuzjastom historii warto polecić praktycznie nieznane, przez co także sporadycznie odwiedzane rumowiska dworu obronnego w Mikorzycach, tworzące pozostałość najstarszej uratowanej budowli świeckiej na obszarze powiatu bełchatowskiego.

podróże

Źródło: pixabay.com

Nad strumieniami Widawką, Rakówka i ich dopływami wystają jeszcze, nieliczne już obecnie, drewniane i murowane młyny wodne. Na obszarze Dobiecina, wsi graniczącej od wschodu z Bełchatowem, uratowały się resztki sporego zespołu pałacowego, na jakie składają się oficyna, budowle gospodarcze, duży spichlerz, resztki parku, także dekoracyjna furta z częściowo ocalonym ogrodzeniem. Pasjonatom czynnego odpoczynku polecić należy wypoczynek nad zbiornikami wodnymi, gdzie do dyspozycji są pokoje Bełchatów. Jest również odpowiednio rozwinięta baza hotelarsko gastronomiczna – zajrzyj do serwisu. Ośrodek stwarza idealne warunki do rozkwitu wszelakich rodzajów odpoczynku, w tym różnych rodzajów turystyki aktywnej i sportów wodnych. Czas wolny jest możliwość spędzać na kajakach, rowerach wodnych, łódkach i jachtach, jest tutaj również wypożyczalnia wyposażenia wodnego. W regionie wsi Słok, nieopodal Bełchatowa powstał w latach siedemdziesiątych afektowany zbiornik retencyjny o nawierzchni 75 hektarów.

[MG=1503/54f8667cae550___flickr_16078272694.jpgNad brzegiem zbiornika znajduje się zespół wypoczynkowy. Jest możliwość tam również skorzystać z luksusowego hotelu, domków kempingowych, istnieją również pokoje Bełchatów.

Z pewnością pod tym łączem (http://eccotravel.eu/p/bahrajn) dane w tamtym miejscu zawarte bardzo Cię zafascynują i dowiesz się wielu świeżych, podobnych informacji, które czekają na Ciebie właśnie tu.

Obszary leśne zasobne w grzyby, a również obecność licznych gatunków ryb w zbiorniku, tworzą wspaniałe warunki na wycieczki i grzybobrania. Romantyczne rozmieszczenie terytoriów i dobry kształt pobocznych dróg o małym natężeniu ruchu pojazdów samochodowych to cudowne miejsce eskapad rowerowych dających możliwość aktywnego i zdrowego wypoczynku.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj, a zapewne zdobędziesz mnóstwo interesujących danych na ten temat.

Sprawdź oceny: