Idealne miejsca w Polsce na spędzenie wakacyjnego wypoczynku

Szwajcaria Kaszubska jest jedną z części składowych Pojezierza Kaszubskiego. Przepięknie ukształtowany krajobraz, liczne szlaki rowerowe, wodne oraz narciarskie sprawiają, że do tej części Polski każdego roku przybywają tłumy turystów, którzy chcą wypocząć z dala od hałasu ogromnych miast.

Szwajcaria Kaszubska jest regionem bardzo zaskakującym. Na turystów czeka w tym miejscu blisko siedemset jezior otoczonych gęstymi lasami. To najprawdziwszy raj dla fanów wędkowania i zbierania grzybów. W znajdujących się tutaj jeziorach spotkać można okonie, sielawy i szczupaki. W sezonie letnim lasy pełne są grzybów i jagód. Gościnni mieszkańcy bardzo chętnie witają przyjeżdżających tutaj z całego kraju, a coraz częściej także z zagranicy, turystów. Zdecydowana większość z nich jako pamiątkę z regionu przywozi zrobione ręcznie tabakiery. Szwajcaria Kaszubska kryje mnóstwo magicznych miejsc, jednym z nich jest Chmielno – jedna z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na Kaszubach, określana nieraz kaszubskim Saint-Tropez. Przyjeżdżających turystów witają dwa przepiękne jeziora – Kłodno, Białe – oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej.

jezioro

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Cieszącą się niezwykłą popularnością miejscowością turystyczną Kaszub są Wdzydze. Przez miejscowość przeprowadzony został znakowany kolorem czerwonym Szlak Kaszubski. Szlak Kaszubski przebiega przez najpiękniejsze części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz przez Wzgórza Szymbarskie. Największą popularnością nadał jednak miasteczku najstarszy w całej Polsce skansen, czyli Kaszubski Park Etnograficzny. Dogodne usytuowanie nad jeziorem sprawia, że miejsce to jest licznie odwiedzana przez turystów.

Jeśli chcesz odnaleźć też inne tego typu porady, to może wskazówki ze strony, które pod tym linkiem znajdziesz okażą się dla Ciebie wartościowe.

Nic więc dziwnego, że mieszkańcy zadbali o zbudowanie świetnej bazy noclegowej i gastronomicznej.

Przyjeżdżający tu turyści mogą liczyć na noclegi Wdzydze oferuje je zaś w znajdujących się tutaj bardzo licznie pensjonatach, domach wypoczynkowych oraz wczasowych, w gospodarstwach agroturystycznych. W lecie turystów jest jednak tak wielu, że warto rezerwować wcześniej noclegi Wdzydze bowiem jest na chwilę obecną wyjątkowo popularne. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie pozostaniemy bez noclegu i zostaniemy tam na dłużej.

Prezentowane w tym tekście treści są rzeczywiście warte uwagi, jednak kliknij także ten użyteczny tekst (http://www.coraltravel.pl/wakacje/grecja/) – on zapewne również Cię zaciekawi.

Kaszuby są tak urokliwe, że naprawdę warto tam pojechać na dłużej niż tylko na jeden dzień. To obszar naszego kraju, w którym każdy bez najmniejszych wątpliwości znajdzie dla siebie coś interesującego.