Co najbardziej korzystnie zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich? Dlaczego to najlepsze miejsce o każdej porze roku?

Wyspy Kanaryjskie dzielimy na dwie grupy. Pierwsze z nich to Wyspy Szczęśliwe, jakie znajdują się na zachodzie, czyli gran Canaria, jak i Teneryfa, następne natomiast to Wyspy Purpurowe, do których zaliczyć trzeba Fuerteventurę oraz Lanzarotę.

To one są położone w najbliższej odległości od Afryki. W dawnych czasach te wyspy były tylko dla najbogatszych, aktualnie są dostępne dla każdej osoby.
Na wyspie bez przerwy jest wspaniała, wiosenna pogoda, tak więc możemy tu przybywać o każdej porze roku. To szczególnie miłe, jak przylatujemy na te wyspy w środku polskiej zimy. Nie zadziwia więc, że jak Wyspy Kanaryjskie wycieczka pasuje także w okresie zimowym, aby troszkę się ogrzać pod afrykańskim słońcem. Archipelag Wysp Kanaryjskich składa się na 7 dużych wysp i paru mniejszych, które nie są zamieszkane na stałe. Na najbardziej pokaźnej z nich, czyli Teneryfie, słońce świeci w sumie cały czas, przez ponad 300 dni w roku – skocz.
ręczniki plażowe

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Krajobrazy są niezwykłe, zostają w pamięci. Mamy więc urwiste góry, ogrody kwiatowe i zadbane parki. Zdecydowanie powinniśmy poznać stolicę, jest nią Santa Cruz. To dość młode, tętniące energią miasto, w którym na pewno poczujemy się komfortowo. Trochę mniejsza wyspa – Fuerteventura znajduje się na wschodzie wyspy. Ma najbardziej długa linię brzegową, wspaniałe, szerokie oraz piaszczyste plaże. Znajduje się tu ich ponad 150! – wycieczka na Wyspy Kanaryjskie.
Złocisty piasek zachęca do plażowania, jak i Spacerów. Najbardziej znana jest Playa de Sotavento.

Występują na niej idealne warunki dla wielbicieli windsurfingu, bo niezmiennie wieją tam silne wiatry.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło przewóz wycieczek szkolnych Kraków a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Dobrze wybrać się na Wyspy Kanaryjskie i radować się wspaniale spędzonym tam czasem.