Co najbardziej korzystnie zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich? Dlaczego to najlepsze miejsce o każdej porze roku?

Wyspy Kanaryjskie dzielimy na dwie grupy. Pierwsze z nich to Wyspy Szczęśliwe, które są położone na zachodzie, czyli Teneryfa czy Gran Canaria, kolejne natomiast to Wyspy Purpurowe, do nich zaliczyć należy Fuerteventurę i Lanzarotę.

Continue reading >Co najbardziej korzystnie zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich? Dlaczego to najlepsze miejsce o każdej porze roku?

Wyspy Kanaryjskie dzielimy na dwie grupy. Pierwsze z nich to Wyspy Szczęśliwe, jakie znajdują się na zachodzie, czyli gran Canaria, jak i Teneryfa, następne natomiast to Wyspy Purpurowe, do których zaliczyć trzeba Fuerteventurę oraz Lanzarotę.

To one są położone w najbliższej odległości od Afryki. W dawnych czasach te wyspy były tylko dla najbogatszych, aktualnie są dostępne dla każdej osoby.
Na wyspie bez przerwy jest wspaniała, wiosenna pogoda, tak więc możemy tu przybywać o każdej porze roku. To szczególnie miłe, jak przylatujemy na te wyspy w środku polskiej zimy. Nie zadziwia więc, że jak Wyspy Kanaryjskie wycieczka pasuje także w okresie zimowym, aby troszkę się ogrzać pod afrykańskim słońcem. Archipelag Wysp Kanaryjskich składa się na 7 dużych wysp i paru mniejszych, które nie są zamieszkane na stałe. Na najbardziej pokaźnej z nich, czyli Teneryfie, słońce świeci w sumie cały czas, przez ponad 300 dni w roku – skocz.
ręczniki plażowe

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Krajobrazy są niezwykłe, zostają w pamięci. Mamy więc urwiste góry, ogrody kwiatowe i zadbane parki. Zdecydowanie powinniśmy poznać stolicę, jest nią Santa Cruz. To dość młode, tętniące energią miasto, w którym na pewno poczujemy się komfortowo. Trochę mniejsza wyspa – Fuerteventura znajduje się na wschodzie wyspy. Ma najbardziej długa linię brzegową, wspaniałe, szerokie oraz piaszczyste plaże. Znajduje się tu ich ponad 150! – wycieczka na Wyspy Kanaryjskie.
Złocisty piasek zachęca do plażowania, jak i Spacerów. Najbardziej znana jest Playa de Sotavento.

Występują na niej idealne warunki dla wielbicieli windsurfingu, bo niezmiennie wieją tam silne wiatry. Dobrze wybrać się na Wyspy Kanaryjskie i radować się wspaniale spędzonym tam czasem.