W jaki sposób zapewnić sobie czystą wodę we wszystkich sytuacjach, czyli charakterystyka urządzeń do uzdatniania do wody.

Woda jest niezbędna do życia, bez niej przeciętny człowiek może wytrzymać najwyżej kilka dni. Ale mowa jest tu o wodzie zdatnej do spożywania, bez żadnych bakterii, wirusów i pasożytów. O ile w cywilizowanych krajach z dostępem do wody pitnej nie ma problemów, bo jest ona powszechnie dostępna czy to w sieci wodociągowej, czy w butelkach w sklepach. Jednak czasami może się zdarzyć, że wystąpią kłopoty z dostępem do dobrej jakości wody.

lifestraw

Autor: Ian Weddell
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami tego typu sytuacje mogą się zdarzyć w czasie wyjazdu do krajów egzotycznych – tam woda nie zawsze będzie miała należytą jakość i nie gwarantuje właściwego poziomu bezpieczeństwa. Propozycje: (Tu) Napicie się wody mającej zanieczyszczenia w najlepszych wypadkach może się skończyć kilkudniowym bólem brzucha, lecz często problemy będą dużo bardziej poważne. Dlatego też turystom wybierającym się w tamte regiony zaleca się spożywanie wody jedynie z pewnych źródeł, lecz niekiedy mogą być kłopoty z jej dostępnością.

Intryguje Cię, co to są autorskie źródła (https://www.spijtanio.eu/noclegi-warszawa)? Jeżeli tak, to musisz wejść w wskazany link i pod nim odkryjesz dużo ciekawych wiadomości w tym temacie.

W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzą się nowoczesne uzdatniacze oraz filtry, przy pomocy których da się oczyścić najbardziej nawet brudną wodę.

Jednym z najlepszych w sprzedaży uzdatniaczy jest butelka LifeSaver. Niezwykle dobre usuwa ona praktycznie wszystkie bakterie i pasożyty, a także większe zanieczyszczenia mechaniczne, przez co można jej używać praktycznie bez ograniczeń. Jej ogromnym plusem jest bardzo duża wydajność – na jednym filtrze czyści nawet do kilku tysięcy litrów. Często używane przed podróżników są również różne filtry, w tym jeden z najpopularniejszych z tej rodziny, czyli bidon LifeStraw Go.

Czołg, survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Niezwykle wytrzymały i lekki idealnie nadaje się na krótsze i dłuższe wycieczki, bardzo dobrze zabezpieczając na wypadek braku dostępu do czystej wody. Przy standardowym użytkowaniu powinien wystarczyć na cały rok, i w tym czasie jest praktycznie bezobsługowy. Podczas wycieczek spore znaczenie będzie także miało zapewnienie czystych ubrań, do tego celu bardzo dobrze sprawdzi się następny ciekawy sprzęt, czyli torba do prania Scrubba Bag.