W którym miejscu tak naprawdę warto spędzić przynajmniej weekend? Co radzą specjaliści

W sumie chciałbym w owym artykule skupić się głównie na Polsce. Przecież w zasadzie chcąc wyjechać gdzieś na kilka dni, nie wyjeżdżamy za granicę. Przede wszystkim z powodów natury finansowej, chociaż oczywiście zamieszkiwany przez nas kraj jest bardzo ładny.

Pewnie znajdą się ładniejsze, lecz i tak jesteśmy w ścisłej czołówce. W wielu przypadkach ludzie w Polsce mają wielkie kompleksy na punkcie swojego pochodzenia, czyli wcale nie doceniają Polski oraz fantastycznych miejsc. Pozwól w takim razie, że opiszę krótko najładniejsze miejsca na terenie naszego kraju.

szczawnica

Fantastyczna jest Szczawnica, czyli nieduża miejscowość umiejscowiona w Małopolsce. Już dawno w sumie nie byłem w Szczawnicy, ale nadal bardzo dobrze ją pamiętam. Chociaż Szczawnica nie jest aż tak bardzo popularna co choćby Zakopane, to i tak infrastruktura typowo turystyczna nie jest nie jest słaba. W wielu przypadkach podróżni mawiają nawet, że Szczawnica to w tym momencie najładniejsze górskie miasteczko w Polsce. Tak naprawdę wiele w tym prawdy: czyli można powiedzieć, iż Szczawnica jest sporo lepsza, aniżeli Zakopane czy Karpacz! A wynajem pokoi jak choćby na są bardzo atrakcyjne…

Chcę także zwrócić trochę większą uwagę na polskie Mazury. Pewnie złośliwcy powiedzą, że Mazury nie są zbytnio polskie, lecz po zaznajomieniu się z burzliwą historią tego regionu w sumie można dojść do tego wniosku, iż zasadniczo Mazury to po prostu Mazury. Fantastyczna kraina, która aktualnie należy do Polski, ale niegdyś była interesującym tyglem narodowym. W szczególności bardzo lubię na naszych Mazurach Ełk i okolice. Pewnie gdybym był choćby żeglarzem wolałbym Mikołajki oraz Giżycko, lecz preferuję spokój. Choć Ełk to spore miasto, które w lato gwarantuje interesujące życie nocne…

Świetne jest również Morze Bałtyckie.

Czy poszukujesz na stronie bus do niemiec czegoś wyjątkowo ciekawego? Zapraszamy zatem do następnego artykułu. Musisz jedynie wejść w ten link.

Choć sam uskarżam się, że jest za zimne, to przykładowo w to lato nie było aż tak lodowato. Sam przynajmniej raz w ciągu roku jeżdżę do miejscowości Sopot. Lubię Sopot, choćby z tej przyczyny, iż choć zasadniczo jest mały, to tak czy siak może zagwarantować autentycznie wszystko. Cóż, Sopot jest w istocie nieduży, lecz jest częścią milionowej aglomeracji miejskiej. To bardzo dobrze pokazuje, że owy nadmorski kurort jest niezwykły. Ogólnie cała Polska jest niezwykła – mam wielką nadzieję, iż zgodzisz się ze mną, drogi czytelniku.