Jak muszą być wyposażone hotele trzygwiazdkowe? Co jest w nich niezbędne?

Czym muszą odznaczać się hotele 3-gwiazdkowe? Jak nam wiadomo są to hotele o wyższym standardzie, jednakże w każdym kraju obowiązują różne standardy. To co w jednym miejscu jest luksusem, w innym będzie potraktowane jak obowiązek. W jaki sposób to wygląda w naszym kraju?

Pokój musi posiadać podstawowe wyposażenie, czyli łóżko, jeżeli jest jednoosobowe, to powinno mieć wymiary 90×200 centymetrów, natomiast dla dwóch osób – 140×200.

Tak pochłonął Cię nasz wpis, że masz ochotę na kolejne posty? Najmniejszy kłopot. Najnormalniej w świecie najedź na hiperłącze do źródła (https://www.osadanaochodzitej.pl/galeria) i czytaj bez limitów.

W takim pokoju koniecznie musi znaleźć się szafa lub wnęka garderobiana, szafka nocna oraz biurko lub stół. Nie powinno w nim zabraknąć krzesła dla każdego gościa, lustra i wieszaka ściennego na odzież wierzchnią. Trzeba pamiętać oczywiście o odpowiednim świetle, czyli musi być światło górne, światło do pracy oraz lampka nocna.

W takim pokoju powinien być bezpośredni oraz łatwy dostęp do choćby jednego gniazdka elektrycznego blisko miejsca do pracy.

wyposażenie hotelowej łazienki

Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Takie wyposażenie dla hoteli 3-gwiazdkowych to także dodatkowe uzupełnienia, jak wykładzina dywanowa w całym pokoju albo dywaniki obok łóżka, ale także zasłony, szklanki albo inne kubki do picia, woda w butelce, telewizor, hotelowe materiały reklamowe, zestaw do czyszczenia odzieży i obuwia. W łazience także powinno być odpowiednie wyposażenie. Ważna jest wanna z baterią i natryskiem. Na pewno powinna tam być umywalka z blatem albo półką i wc. W takiej łazience znaleźć się musi wyposażenie uzupełniające, to znaczy lustro, pojemnik na śmieci, mydełka toaletowe, ręcznik, szklanka. Budynek takiego hotelu powinien być oświetlony z zewnątrz i mieć osobne wejście tylko dla gości. Chcesz wyposażyć swój hotel, odwiedź:

Nad wejściem musi być zamontowana osłona chroniąca przed opadami deszcz, akceptowalne jest też to, iż wejście leży we wnęce. Droga dostarczania różnych produktów powinna znajdować się w osobnym miejscu, jednakże nie odnosi się to do budynków będących w ciągłej zabudowie miejskiej. Przed wejściem powinno znajdować się miejsce do postoju na czas przyjazdu i odjazdu gości. W przypadku hoteli, jakie usytuowane są poza zwartą miejską zabudową konieczne jest zagwarantowanie parkingu, garażu lub chociażby miejsca na postój. Przy tym warto pamiętać, iż przy hotelach każdej kategorii miejsca parkingowe powinny być strzeżone.