Gdańsk, to cudowne charyzmatyczne miejsce z bogatą historią, wieloma zabytkami i atrakcjami, zarówno dla maluchów, jak i ich opiekunów

Gdańsk to jedno z piękniejszych polskich miast. Usytuowany jest na północy naszego kraju nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską na Pobrzeżu Gdańskim. Jest obecnie swojego typu rolę ośrodka kulturalnego, naukowego i gospodarczego północnej Polski.

mieszkanie w Gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on miejscem z ponad tysiącletnią historią, która była tworzona na przestrzeni dekad dzięki wpływowi wielu kultur i systemów. Posiada szóste miejsce w Polsce w aspekcie ilości ludności, a siódme w kwestii powierzchni. Na pewno też każdy słyszał o Trójmieście, w skład którego wchodzą właśnie Gdańsk, a do tego Gdynia i Sopot.

Zabytki w Gdańsku są jednym z najbardziej cenionych zespołów zabytkowych w kraju. Co prawda prawie wszystkie zabudowy historyczne śródmieścia były rekonstruowane po II wojnie, a większa część zabytków uległa zniszczeniu, lecz nie stanęło na przeszkodzie to miastu uzyskać miano niespotykanie urokliwego i bogatego historycznie miejsca. Inną dość istotną kwestią jest posiadany przez miasto port handlowy, który zapewnia mu status ośrodka gospodarki morskiej. Jeżeli planuje się zwiedzanie tego urokliwego miasta z rodziną to naturalnie powinno się zasięgnąć wiedzy jakie atrakcje dla dzieci skrywa Gdańsk.

Sądzisz, że niniejszy wpis jest interesujący? Kliknij dodatkowo ten wciągający artykuł (https://sunlightestate.com/pl/for-rent/apartment/) – to bardzo pomocne źródło informacji na prezentowany temat.

Jedną z interaktywnych atrakcji jest spojrzenie na miasto z punktu widokowego ulokowanego obok Centrum Hewelianum. Niesamowitą zabawę mniejszym turystom zagwarantuje również PGE Arena, gdzie dzieci mają możliwość pojeździć na gokartach lub na tyrolce.

stare miasto

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejna rzecz, która zaoferuje wiele zabawy waszym maluchom to wizyta na rewelacyjnym placu zabaw Loopys World Gdańsk, gdzie każdy malec ulegnie atmosferze swawoli. W ofercie Gdańska jest też jedno z najbardziej znanych miejsc tego miasta – ZOO Gdańsk Oliwa.

Intrygujący wpis? Zatem na pewno przypadnie Ci do gustu też informacja z witryny, który dla Ciebie stworzyliśmy. Wystarczy w niego kliknąć.

Stanowi to nie tylko atrakcje dla dzieci , ale też dla ich opiekunów.
Najbardziej jednak spodobać się może piękne Stare Miasto Gdańska oraz najczęściej obierana przez zwiedzających ścieżka, która biegnie Drogą Królewską od Bramy Wyżynnej, aż do ulicy Długiej na Długi Targ. Jest tam zlokalizowana bardzo słynna fontanna Neptuna. Jest też możliwość, aby podziwiać zabytki w Gdańsku od strony wody, z poziomu kajaka lub statku w trakcie rejsy. Za sprawą dużej ilości ścieżek dla rowerów można oglądać miasto w czasie rowerowej wyprawy.

Opcji, by zwiedzać zabytki w Gdańsku i znaleźć atrakcje dla dzieci jest wiele. Wszystko zależy od tego w jaki sposób pragniemy spędzić czas wolny i czego oczekujemy.