Co interesującego zaoferować może południowa część Afryki, najważniejsze informacje o wyjazdach do RPA

Urlopy w odległych, pełnych egzotyki miejscach cieszą się coraz większą popularnością pośród turystów. Od pewnego czasu dużą popularność zyskują południowo afrykańskie kraje, oferujące przygodę, jakiej trudno doświadczyć w żadnym innym miejscu. Najdalej od Polski położone jest RPA, niedawno jeszcze kraj wielkich podziałów w społeczeństwie i bardzo burzliwych wewnętrznych stosunków.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś spadkobiercy kolonistów i rdzennej ludności żyją obok siebie, tworząc razem niepowtarzalną, barwną społeczność. RPA jest krajem, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Rejon wybrzeża to fantastyczne plaże, wiele raf koralowych i błękitne morze, czyli wprost idealne warunki do plażowania i sportów wodnych. Środek kraju z kolei to w pierwszej kolejności raj dla miłośników przyrody. W RPA da się zobaczyć w naturalnym otoczeniu praktycznie wszystkie zwierzęta afryki, w tym te najgroźniejsze i najczęściej oglądane, to znaczy lwy, bawoły i lamparty. Także miłośnicy górskiego wędrowania będą zadowoleni, bo wysokie góry to wymarzone miejsce na taką odmianę spędzania wolnych chwil.

wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Ten właśnie kraj jest tak dość popularnym miejscem wypoczynku, że praktycznie praktycznie wszystkie większe biura turystyczne posiadają w swoje ofercie wakacje RPA. Można tam dotrzeć liniami lotniczymi z każdego europejskiego kraju, ze względu na zróżnicowany klimat w zasadzie wszystkie okresy roku są odpowiednie na urlop. Pamiętać tylko trzeba o tym, że sezon urlopowy jest tam na przełomie roku i wtedy ceny mocno skaczą do góry.

Jeszcze do niedawna RPA zaliczało się do krajów dość niebezpiecznych. Dzisiaj wygląda to dużo lepiej, typowy turysta raczej nie musi się o nic bać, o ile nie będzie się zapuszczał w niektóre uznawane za niebezpieczne tereny. Jeśli ktoś planuje się udać do RPA na dłuższy lub krótszy wypoczynek, to może polować na rpa last minute – ciekawa strona. Przy pewnym szczęściu da się zakupić ciekawa strona połowę ceny wyjściowej, z pewnością będzie to wyjątkowe, niezapomniane przeżycie.