Kilka przydatnych informacji dla osób, które planują się udać w góry.

góry są piękne, ale jednocześnie groźne i nieprzewidywalne. Nawet do jednodniowej wycieczki należy się odpowiednio przygotować, a tym bardziej jeżeli będzie się planować jakieś większe wyprawy.

czas
krajobraz - wakacje

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności trzeba zadbać o odpowiednie buty, muszą być one wygodne, a równocześnie wytrzymałe i najlepiej wodoodporne. Doskonale sprawdza się tu wyższe obuwie trekkingowe, cholewka będzie zabezpieczała przed skręceniami, a dzięki solidnej podeszwie wygodnie się będzie chodziło po kamieniach.

Inne, również bardzo zajmujące szczegółowe omówienie (http://www.jadenapodlasie.pl/oferty/noclegi/hotele) tego zagadnienia znajdziesz tu. Sprawdź koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Niestety w dalszym ciągu spotkać można osoby wybierające się na górskie szlaki w sandałach albo trampkach, takiej nieodpowiedzialności trzeba się wystrzegać. Poza butami należy zwrócić swoją uwagę na pozostałą odzież, która też ma spore znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa chodzenia.

Niezbędnym Wyposażeniem na górski szlak jest cieplejszy polar i chroniąca przed deszczem kurtka.

Jeśli masz ochotę zgłębić dane na opisywany wątek, to odsyłam do serwisu (https://mazda-poznan-bednarscy.pl/) gdzie odnajdziesz wiele ciekawych informacji, które szczegółowo omawiają zagadnienie.

Pogoda w górach jest nieprzewidywalna i trzeba być zabezpieczonym na rozmaite przypadki. Podczas chodzenia powinno się zadbać o to, aby unikać pocenia się, dlatego też istotnym elementem wyposażenia będzie odpowiednia bielizna termoaktywna. Doskonale sprawdzają się w tej roli przykładowo koszulki icebreaker, wykonane są one ze specjalnego materiału gwarantującego wysoki komfort przy noszeniu. Całe konieczne wyposażenie będzie trzeba gdzieś schować, więc przyda się również jakiś pojemny, praktyczny plecak.

Jeżeli wyjście miałoby być na kilka dni, to warto pomyśleć o dobrym namiocie, jeżeli ktoś zamierza taki ze sobą zabierać, to warto zadbać, żeby był odporny na przemakanie, a jednocześnie jego stelaż do namiotu był jak najlżejszy.