W Gdańsku, Gdyni i Sopocie będzie co robić!

Trójmiasto to unikalny zespół 3 przeróżnych organizmów miejskich scalonych unikalnym usytuowaniem nad Zatoką Gdańską jak też oddzielonych polodowcowymi wzniesieniami morenowymi od resztki świata.

Roboty drogowe

Autor: Kenneth Walton
Źródło: http://www.flickr.com
1000 letni Gdańsk, stolica pomorskiego, o dużych atutach architektonicznych jak też kulturowych kojarzy się z najsłynniejszym kurortem Sopot, który z kolei przez nadmorski bór sąsiaduje z modernistyczną Gdynią. Trzy miasta powiązane prędką koleją miejską jak też wspólną ofertą zakupową, wypoczynkową a także kulturalną. Świetnie połączone z resztą świata, drogą lądową, powietrzną oraz wodną, proponuje szereg atrakcji i jedyny w swoim rodzaju klimat. Trójmiasto jest to jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych, akademickich jak też przemysłowych w naszym kraju, jednak zdecydowanie najważniejszą rolę odgrywa tu turystyka, jako że region ten należy do najciekawszych pod względem turystycznym obszarów naszego kraju.
sylwester gdynia

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego lata Trójmiasto zalewa potok oczekujących słoneczka jak też nadbałtyckich, piaszczystych wybrzeży przybyszów z odległych zakątków kraju, choć również zagraniczni turyści nie są tutaj osobliwością. Gdańsk na całym globie słynie ze swej ładnej architektury, interesującej historii oraz wielkiego bogactwa. Najogromniejszy skarb Bałtyku – przecudowny bursztyn kojarzony jest właśnie z owym miastem, a ładne bursztynowe ozdoby spotkamy w Gdańsku nieomal na każdym kroku. Gdynia jest to ważny bałtycki port i nowoczesne miasto, pozbawione być może uroku pozostałych, małych nadbałtyckich miast, za to oferujące bez liku interesujących atrakcji.

To w tym miejscu, prócz ładnych łajb a także skromnych łódek ujrzymy najwspanialsze żaglowce na świecie – Dar Pomorza, będący Muzeum a także, przy jocie szczęścia Dar Młodzieży, nadal wypływający w rejsy. Warto w tej okolicy spędzić Sylwester Gdynia to naprawdę ładne miasto.