W jakim miejscu można by obejrzeć miejsce, o jakim śpiewał kiedyś rodzimy zespół Czerwone Gitary?

Proszę, przymknij oczy i przypomnij sobie słowa jakiejś piosenki formacji muzycznej Czerwone Gitary: „morza odgłos, ptaków śpiew, złota plaża wśród drzew”. Czy wyobrażasz już to sobie? Tam musi być pięknie, nieprawdaż? Tę piosenkę musieli pamiętać ludzie odpowiedzialni za otoczenie w tego typu okolicznościach jakiegoś sanatorium.

marina - bieganie

Autor: szbluma
Źródło: http://www.flickr.com
górski krajobraz

Autor: Dantes Edmond
Źródło: http://www.flickr.com
W tak pięknych okolicznościach przyrody działa sanatorium Dąbki, w jakim leczy się wszystkich cierpiących na dolegliwości układu oddechowego. W sanatorium Dąbki ulgę odnajdą także persony cierpiące na różne alergie. A gdzie konkretnie mieści się sanatorium Dąbki? Zajmuje ono centralną część Pobrzeża Słowińskiego. Jest tutaj szeroka, piaszczysta plaża, na której jest wiele wydm, które porośnięte są sosnami. Całość prezentuje się tak, jakby było wyciągnięte ze wspomnianej piosenki. Południowa część miejscowości sanatorium Dąbki to obszerne jeziorko Bukowo. Obok plaży rozlega się bardzo długa na sześć km promenada. Sama miejscowość sanatorium Dąbki położona jest w gminie Darłowo. Aktualny tu nadmorski klimat niezwykle prawidłowo wpływa na organizm przebywających tu ludzi.
Uzdrowisko Dąbki to także raj dla rodzin z dziećmi, w tej miejscowości znajdziemy domki letniskowe, niejeden basen (karta mifare) a także place zabaw. Uzdrowisko Dąbki jest skonstruowane na terenie wolnym od zanieczyszczeń, co bardzo dobrze wpływa na ludzi pragnących oddychać czystym zdrowym powietrzem.

Uzdrowisko Dąbki to tak faktycznie ciąg różnorodnych ośrodków sanatoryjnych, w których odpoczynek mogą odnaleźć obywatele nie wyłącznie narzekający na przypadłości związane z systemem oddechowym, ale również normalni ludzie pożądający wypocząć od znojów dnia codziennego w czystym nadmorskim klimacie.