Czemu warto zapisać dziecko do harcerstwa?

Nieomal każdy, kto kiedykolwiek należał do harcerstwa wspomina nadzwyczaj pozytywnie owe czasy. Do tej pory harcerstwo cieszy się niezwykle ogromnym zaufaniem pośród społeczeństwa.
Dlaczego warto zostać harcerzem? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta.

apteczka pierwszej pomocy

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
danie

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
W harcerstwie zaznajemy prawdziwą szkołę życia. Biorąc udział w biwakach oraz naturalnie obozach, ucząc się rozbijać namiot, czy też uczestnicząc w grach terenowych uzyskujemy bezcenne umiejętności, które procentują w naszym dalszym życiu. Nauczamy się zaradności oraz samodzielności. Odpowiedzialności za powierzone zadanie, pracy w gromadzie, jej przewodzenia jak też wspólnego osiągania celów.
praca w grupie

Źródło: flickr.com
Częstokroć możesz słyszeć głosy, iż harcerstwo to jedynie bieganie po lesie w krótkich spodniach (jeżeli idzie o dziewczynki jest to spódnica harcerska). To jednakże coś zdecydowanie więcej.

Jeżeli niniejszy artykuł Cię interesuje, to kliknij ten odnośnik – znajdziesz tam użyteczny link, który na pewno uznasz za wartościowy.

Właśnie dzięki robocie setek instruktorów to gonienie po lasach posiada głębszy sens. Kształtuje w nas skłonność do działania na wielu gruntach. Daje umiejętności, jakie pomogą nam w życiu dorosłym odnaleźć się na rynku pracy, także odpowiedzialności jako obywatela, całkiem świadomego swych obowiązków, lecz również praw.

Przeczytaj więcej w opracowaniu (https://www.skalnik.pl/grivel) pokrewnego wpisu – są w tamtym miejscu zamieszczone niezwykle pożyteczne dane, które zapewne wykorzystasz w praktyce.

Porównując do innych zajęć pozalekcyjnych, jest to jedna z tańszych opcji spędzania wolnego czasu. Członkowskie składki wynoszą ledwo kilka złotych miesięcznie, co w wypadku zbiórek cztery razy w miesiącu a także pozostałych ponadplanowych zadań w okresie roku jest sumą niedużą.

Wydatek jaki czeka każdego rodziciela malucha pragnącego być harcerką bądź harcerzem to kupno munduru, tu zależnie od drużyny będzie to sumpt około 100 zł za cały komplet.