Szkraby w obecnych czasach mają znacznie większe szanse, by spełniać swe marzenia, niż ich rodzice jeszcze 40 lat temu

Smyki mają różne pasje. Niekiedy muszą skosztować wielu rzeczy, aby przekonać się, czym naprawdę chcą się zająć.

zabiegi

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

biuro podróży

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
By dziecko mogło intensywniej zająć się jakimś wybranym przez siebie sportem, to trzeba posłać je od czasu do czasu na jakiś wyjazd.
Obozy sportowe to idealny pomysł. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, kiedy dzieciaki zbyt dużo godzin siedzą przed telewizorem albo z smartfonem na kolanach. Wyjazd treningowy, gdzie nasza pociecha będzie mogła oddawać się swojej pasji bez jakichkolwiek przeszkód da jej możliwość pojąć czy jest to miłość życia. Wówczas po powrocie nadal będzie twierdzić, że pragnie trenować ten sport, to znaczy, że wpadło jak przysłowiowa śliwka w kompot. Powinniśmy wtedy umożliwić mu rozwijanie swojej pasji. Obozy są o tyle dobre, że dziecko spędza tam sporo czasu właśnie na udoskonalaniu swoich umiejętności.

Emocjonuje Cię przedstawiona tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury pokrewnego artykułu – on także jest warty zainteresowania.

Niekiedy ma nawet 2 lub 3 treningi każdego dnia. Obozy mogą być rzecz jasna przeróżne (choćby harcerskie lub pływackie), ale sens jest taki sam – zahartowanie organizmu oraz możliwość spędzenia czasu z grupą rówieśników i bez elektroniki. Gdy dzieci mają czas wypełniony co do każdej minuty, to nie maja ani czasu ani sił, żeby jeszcze sięgać po gry lub laptop. Są po prostu zbyt zmęczone.

Lecz jest to dobre zmęczenie, które powoduje, że w organizmie krążą endorfiny – czyli hormon szczęścia.
Należy posyłać szkraby na obozy sportowe, by miały możliwość uczyć się samodzielności oraz życia wśród kolegów.