Kilka podstawowych informacji o plamoodpornych obrusach, gdzie można je wykorzystywać.

Z pewnością każdemu przydarzyła się przygoda, że przy świeżo zastawionym stole pojawia się nagle wielka plama soku. I nie wiadomo nagle, co robić, czy zmieniać szybko obrus, przy okazji robiąc mnóstwo zamieszania, czy jednak dokończyć posiłek w nie do końca przyjemnych okolicznościach.

PRacownik

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzą na ten problem są obrusy plamoodporne, jakim żadne soki, zupy czy sosy nie będą straszne.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na taki temat? Zapraszamy więc do przelogowania się do kolejnej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (http://www.sunlightestate.com/re-sale/).

Obecne są one na naszym rynku od niedawna, ale w tym okresie zdobyły już słuszne uznanie wśród klientów. Największym bowiem ich plusem jest naprawdę duża odporność na rozmaite plamy. Ponieważ wykonuje się je ze specjalnego tworzywa sztucznego, to nic w nie nie wsiąka, a tym samym zabrudzenia zwyczajnie się nie trzymają. Poza tym te obrusy pokrywane są odpowiednią warstwą ochronną, która jeszcze poprawia ich właściwości. Oczywiście nie oznacza to, że obrusy plamoodporne nie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Niezwykle istotne jest, aby powstałe plamy jak najszybciej zmyć, nie niszcząc przy tym ochronnej powłoki. Jeżeli zrobi się to nieodpowiednio, to w którymś momencie powłoka może ulec zniszczeniu, a co za tym idzie może przestać chronić obrus.

Śnieżka

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z podstawowych metod czyszczenia obrusów plamoodpornych jest przecieranie ich czystą szmatką, przy pomocy jakiej będzie można zebrać większość zanieczyszczeń. Jeżeli niezbędne będzie pranie, to należy dokładnie przestrzegać zaleceń producenta. Temperatura wody nie powinna być większa niż 40 stopni, należy także stosować łagodniejsze środki do prania, bez płynów do płukania i wybielaczy. Najczęściej obrusy nie wymagają prasowania, ale to powinno się sprawdzić dokładnie czytając instrukcję. Obecnie w sklepach dostępny jest coraz większy wybór najróżniejszych kolorów i wzorów.

Można więc dopasować obrusy do sytuacji, w jakich będą stosowane, zarówno pod względem kolorystyki jak i wielkości.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Zatem kliknij tu domek do wynajęcia nad jeziorem i przeglądaj do woli następne specjalistyczne wpisy.

A możliwości ich zastosowania są naprawdę szerokie. Bardzo dobrze przede wszystkim się sprawdzają na rozmaitych imprezach typu wesela czy studniówki, ale też wiele osób używa ich podczas domowych przyjęć.