Jak przygotować się na wakacje z pociechą nad morzem?

Przewidujesz pierwsze familijne wczasy nad morzem? Zastanawiasz się, dokąd najlepiej pojechać z pociechą, aby urlop był miłym wspomnieniem tak dla ciebie, jak także dla niego?

ogląd - hotel

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Przeczytaj poniższą radę. Dowiesz się z niej co brać pod uwagę przewidując urlop nad morzem jak też jak uprzyjemnić sobie bytność, gdy już tam będziesz. Wypad da efekt a także nie zmęczy Was za bardzo, gdy starannie wybierzesz miejsce relaksu.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści pokrewnego portalu? To właśnie tam znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące analizowanej tutaj kwestii.

Kiedy jedziesz z niemowlęciem, wybieraj raczej nasze zachodnie plaże lub otoczenia Zatoki Gdańskiej oraz Mierzei Wiślanej. Klimat w tym miejscu jest łagodniejszy, zaś wiatry słabsze. Przedszkolak może wypoczywać na wybrzeżu środkowym, w ostrzejszym klimacie. Jeżeli postawisz na Niechorze noclegi zarezerwuj odpowiednio wcześniej.

fotos - fotografia

Autor: Jose Losada
Źródło: http://www.flickr.com

Niesłychanie istotny jest rodzaj plaży – z oseskiem nie jedź na klify (na przykład do Jastrzębiej Góry). Eskapada na taką plażę (a zwłaszcza wtaszczenie z powrotem wózka) jest katorgą. Dla starszego dziecka poszukaj plaży piaszczystej i szerokiej. Selekcjonuj miejscowości nad samym morzem, szybciej dojdziecie na plażę. Jeżeli wyjazd ma wzmocnić szkraba, musi trwać minimum miesiąc. Zestaw obligatoryjny na plażę to cienka, bawełniana bluzeczka z krótkimi rękawkami, czapka z daszkiem (albo kapelusik), krem z wysokim filtrem i parasol od słońca. Kiedy już będziecie na plaży, ulokuj się niedaleko innej rodziny z dziećmi.

Jest spora szansa na to, iż dzieci będą się wspólnie bawić, zaś Ty chwilę odpoczniesz. Jednakże miej na uwadze, iż to Ty odpowiadasz za swe dziecko, jego zachowanie oraz bezpieczeństwo, a oczy musisz mieć dookoła głowy.