Wodne sporty w Grecji

Pobyt w Grecji kojarzy się głównie ze słońcem, białym piaskiem i morzem. Warto tymczasem pamiętać, że są tutaj także przepiękne góry oraz urzekająca obfitością przyroda, a tym samym idealne warunki, aby zażyć troszeczkę ruchu. Na pewno wyjdzie nam to na dobre. W grę wchodzą górskie wyprawy, ale również żeglowanie.

wejdź i sprawdź

Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma chyba lepszego punktu do uprawiana sportów wodnych niż Grecja, a zwłaszcza jej wyspiarska część. Idealna słoneczna pogoda, ciepłe i niczym nieograniczone wody z łatwym dostępem do plaż i silny wiatr – to znakomite warunki dla każdego wielbiciela wodnego szaleństwa.

Największą wziętością cieszą się kitesurfing oraz windsurfing. Poniektóre ośrodki na wyspach odwiedzane są wyłącznie po to, ażeby rozpocząć tam naukę czy szlifować swe zdolności w tejże dyscyplinie. Najbardziej znane szkoły posiadają lokale na przylądku Prasonisi i w miejscowości Vasiliki. Coraz częściej można trafić do ośrodka prowadzonego przez naszych rodaków uznawanych zresztą w Grecji za świetnych instruktorów.

Ażeby zacząć przygodę z chwytaniem wiatru w żagle, nie trzeba jednak jechać od razu do jednego z tych sławnych punktów. Starczy znaleźć cichą zatoczkę z delikatną bryzą od morza. Na pewno będzie można tam niedrogo pożyczyć sprzęt i skorzystać z profesjonalnej rady – tutaj.

Sprytnym pomysłem na wczasy z wodną przygodą jest również oglądanie wysp dzięki czarterowi żaglówek. Zapewnia on tak naprawdę niczym nie ograniczone możliwości, uzależnione wyłącznie grubością portmonetki jak też naszymi biegłościami. Z wieloma przedsiębiorstwami zdołamy umówić się na zwrot żaglówki w całkiem innym miejscu niż przystań zaokrętowania, jest to nadzwyczaj wygodne. Idealne warunki panują na wiosnę czy jesienią. W lecie ceny są wysokie, natomiast silny i porywisty wiatr wymaga większego doświadczenia.

Jeżeli masz ochotę żeglować w Grecji nie czekaj, wpisz w przeglądarkę zdanie: Grecja wczasy względnie last minute all inclusive, a otrzymasz mnóstwo rezultatów!

Jeżeli jednak żeglowanie (szkoła żeglarska) z różnych powodów nie jest naszą domeną, możemy skorzystać z rejsu regionalnym promem jakich wypływają tu setki. Będzie szansa odbycia romantycznej wyprawy oraz ujrzenia otwartego morza.