Skitouring jako jedna z modnych i ciekawszych rodzajów narciarskiego sportu

Prędkimi krokami przybliża się zima, raj dla narciarzy. Gospodarze prześcigają się w przygotowaniach szlaków narciarskich, a narciarze przygotowują swoje narty i zastanawiają się które trasy wybrać.
Skitouring to jedna z modnych i ciekawszych odmian narciarskiego sportu.

ślub

Autor: sbamueller
Źródło: http://www.flickr.com
To zestawienie włóczęgi po górach i klasycznego zjazdu. Ski touring to stara odmiana narciarstwa, jednak niedawno wyszperana na nowo. Narty do ski touringu są zaopatrzone w foki, czyli podkładki zapobiegające zsuwaniu się w trakcie podchodzenia. Narty te nie powstrzymują przesuwania do przodu, zapobiegają natomiast zsuwaniu się desek do tyłu. A po podejściu, foki zdejmuje się i można zjeżdżać w dół.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez ociągania przeczytaj też to unikalne źródło (http://www.skalnik.pl/salewa). Zwyczajnie kliknij tu a na pewno się nie zawiedziesz!

Ski touringu najlepiej posmakować wcześniej w gromadzie, z przewodnikiem. Najprzyjemniejsze jest scalenie nart i wspinania i przesuwanie się na nartach poprzez góry, z dala od cywilizacji.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Wraz z rosnącą popularnością narciarstwa zaczęły powstawać początkowe biznesy wytwarzające narty na dużą skalę. Choć w zasadzie większa część takich jednostek była tworzona przez terenowych przedsiębiorców, na przestrzeni lat większość z nich nieraz zmieniała właścicieli. Narty K2 to autentyczne arcydzieło docenione złotym orderem w kategorii Snow Style.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł zamieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej namiot karpiowy tutaj, przeczytasz tam tego typu informacje.

Ale także na stoku spisuje się bardzo dobrze, w szczególności doceniona za trzymanie krawędzi i zachowanie podczas jazdy w skręcie, tak jak długim jak i krótkim.

Ażeby okres spędzony na nartach kwalifikował się do udanych, należy także pomyśleć o dobranym stroju.

Ubranie należy rozpocząć od dobranej bielizny termicznej. Nie bez ważności jest druga warstwa odzieży, jaka także powinna być sporządzona z dobrych materiałów.