Co warto wziąć na wycieczkę w góry? Który sprzęt jest najbardziej ważny? O czym nie możemy zapomnieć?

W momencie gdy wybieramy się na biwak czy camping, korzystnie jest się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria, które zaklasyfikować możemy do grupy sprzętu turystycznego. Co można rozumieć przez te pojęcie? Z pewnością mowa o kompasie, termosie, latarce czy lodówce turystycznej. Trzeba też pamiętać o apteczce turystycznej, bo w razie, gdyby coś się wydarzyło będzie ona bardzo potrzebna. Jasne jest, że musimy w określonym miejscu spać, czyli oczekujemywłaściwego namiotu i na czym spać – czyli karimaty. Równocześnie w niniejszym artykule skupimy się jedynie na pierwszej grupie wspomnianych przedmiotów, na które często nie patrzy się tak jakby były potrzebne.

turysta w górach

Autor: Rodrigo Gómez Sanz
Źródło: http://www.flickr.com

Bo mnóstwo z nas właśnie skupia się na kupnie namiotu, który bez wątpienia jest istotny, ale równocześnie nie pamiętamy o wielu innych przedmiotach, jakie w różnych sytuacjach będą niezwykle ciekawe . Zakup kompasu jest szczęśliwie dość łatwy, oczywiście zakładając, iż nie będziemy potrzebować profesjonalnego sprzętu.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie (http://www.uroczysko7stawow.pl/oferta/wesela), którą tutaj znajdziesz, również jest coś ciekawego.

Odpowiedni kompas to taki, który ma lusterka, celownik, które zdecydowanie ułatwia „wycelowanie” wymarzonego kierunku, a także poruszająca się igła. Faktem jest wszystkie kompasy dostępne obecnie na rynku posiadają trzy elementy. Najnowsze mająporuszającą się całą tarczę kompasu, dobry równocześnie powinien posiadać całą tarczę wypełnioną niezamarzającym płynem.

Druga istotną rzeczą jest termos. Najważniejsze to zadecydować na początku, jaką musi posiadać pojemność.

Szukasz interesujących danych na prezentowany temat? Z pewnością po przejściu na stronę www (https://www.skalnik.pl/buty/salewa) odnajdziesz takie materiały, które okażą się dla Ciebie niezwykłe.

W najmniejszych modelach posiada ona około 0,2 litrów, najpojemniejsze to już litr. Warto też zdawać sobie sprawę, czy termos jest nam potrzebny do gorącej kawy czy herbaty, a może na gorące posiłki, jak zupa. Dobry termos musi posiadać co najmniej dwie ścianki. Zalecane są modele wykonane ze stali nierdzewnej, są trwałe, a jednocześnie ładnie wyglądają. Warto dowiedzieć się przed zakupem, czy termos jest szczelny i czy wyposażono go w korkonakrętkę, która pozwala na opróżnienie zawartości termosu bez konieczności jej odkręcania.

krajobraz Szklarska Poręba

Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com

Trzecią ważną kwestią jest apteczka turystyczna. Co powinna zawierać taka apteczka? Najważniejsze są bandaże, plastry oraz środek odkażający rany. Wymagane są bandaże, dwa rodzaje, jeden uciskowy, drugi elastyczny – apteczka turystyczna. W apteczce powinien się znaleźć także płyn do oczyszczania ran a także żel rozgrzewający. Pamiętajmy o folii NRC, która nazywana jest również kocem ratunkowym. Co więcej, w każdej apteczce powinny się znaleźć gumowe rękawiczki, nożyczki, maska do sztucznego oddychania, chustka trójkątna, a także jałowe gaziki o zróżnicowanej wielkości.