Nad morze czy też nad jeziora, co wybrać?

Nad morze czy te jeziora? Jest to częsty problem urlopowiczów. Każda z tych opcji posiada swe walory oraz wady, a w naszym kraju na szczęście mamy taki komfort, iż możemy wybierać między wieloma możliwościami.
Czasami możemy mieć tak zwane 2 w jednym.

busy

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnym atutem nadbałtyckiego klimatu jest czyste, nadmorskie powietrze pozbawione pyłu, spalin a także różnych zarazków. Zawiera natomiast jod, który zyskownie wpływa na organizm. woda w morzu też niesie dobrodziejstwa – wpływa na krążenie krwi, zaś fale są doskonałym masażem dla mięśni. Nad Bałtyk powinny wybrać się w szczególności osoby z niedoczynnością tarczycy, alergią, schorzeniami serca czy układu oddechowego. Nad morzem jest również dużo atrakcji, jak puby, kluby, cuda natury itp. W przypadku brzydkiej pogody nie będzie problemu ze odszukaniem alternatywy.

Ciągle masz duże problemy z wyszukaniem ciekawej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/miejsce_wyjazdu:Pozna%C5%84:6), one na pewno Cię nie zawiodą.

Można także uprawiać sporty wodne, jak windsurfing. Jednak potrzeba dość dużo upalnych dni, by woda zdążyła się ogrzać, zaś w środku sezonu odnalezienie miejsca na plaży czasem może graniczyć z cudem.

opinie
Nad jezioro zaś powinny się wybrać osoby, jakie pragną ciszy oraz relaksu na łonie przyrody. Klimat takich terenów oddziałuje antydepresyjnie na ustrój, natomiast otaczające bory tworzą cudowny mikroklimat. Taki Pobyt służył będzie szczególnie osobom z problemami z organami ruchu, z nadciśnieniem jak też z układem krążenia.

Następnym atutem jest to, że woda często jest czystsza i cieplejsza aniżeli w morzu, zaś na plaży łatwiej odnaleźć spokojne miejsce. Jeżeli planujemy urlop z dziećmi nad jeziorem nie trzeba się o nie martwić tak, jak nad Bałtykiem.