Dokąd wyjechać na wakacje?

Dłuższe słoneczne dnie powodują, iż z zapałem organizujemy sobie wyprawy w nieznane. Dokąd tym razem pojechać?
Najlepiej gdzieś gdzie będziemy mogli zafascynować się cudownymi pejzażami a także dać się oczarować niezwyczajnemu bogactwu natury.

kraj

Autor: LCC International
Inspirujemy do odkrycia poetycznych obszarów województwa Podlaskiego. Warto poznać te prześliczne jak też wyjątkowo cenne miejsca, w jakich piękno dzikiej przyrody przetyka się z czarem skarbów tutejszej kultury. Podlasie atrakcje na podlasiu to jedne z piękniejszych zakamarków naszej ojczyzny, a przy tym miejsce, które ocaliło wiele z tradycyjnego, odchodzącego w drugich regionach naszego kraju w przeszłość, arkadyjskiego, swojskiego krajobrazu. Do dzisiaj uchowały się na Podlasiu naturalne widoki, bory a także lasy, jeziora a także doliny rzeczek.
rajgród

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
O szczególnych walorach przyrodniczych regionu w skali Polski a także Europy świadczą zespoły a także elementy środowiska naturalnego objętego osłoną – na niedużym obszarze znajdują się w tym miejscu cztery parki narodowe, z jakich Biebrzański jest najogromniejszym w Polsce, zaś Białowieski to dobrze zachowany w Europie naturalny las o pierwotnym charakterze. Uwarunkowania geograficzne i historyczne spowodowały, że województwo podlaskie jest punktem współistnienia różnorodnych narodów oraz kultur.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to w najświeższym tekście (https://www.skalnik.pl/the-north-face) również znajdziesz coś, co będzie godne Twojej uwagi. Kliknij więc tu!

Powstał w tym miejscu charakterystyczny pejzaż kulturowy, cechujący się wielością religijną a także paletą obrzędów.

Od wieków żyją w tym miejscu obok siebie Polacy, Tatarzy, Rosjanie. Należałoby poznać zatem najogromniejsze atrakcje tej części naszej ojczyzny. Ładną miejscowością wypoczynkową jest Rajgród, uroczo położone miasto nad jeziorem Rajgrodzkim.