Jedziemy pod namiot

Stając przed wyborem namiotu łatwo zgubić się w masie propozycji a także reklam przeróżnych producentów.
Na pierwszy rzut oka, prócz ceny, namioty nie różnią się wiele między sobą.

kaplice

Autor: Integer S.A.
Źródło: Integer S.A.
Na co zwrócić uwagę w trakcie kupna? Który namiot nabyć? Wszystko zależy od naszych wymogów – w jaki teren się wybieramy, w jak wiele osób podróżujemy, czy namiot zamierzamy nosić w plecaku czy może wozić czterokołowcem, jaka będzie przewidywana pogoda jak też pora roku, czy posiadamy limit ekwipunku w samolocie. Stąd tak ciężko określić jeden uniwersalny namiot, jaki można by w ciemno zarekomendować każdemu wagabundzie. Kojarzycie oznakowanie pola namiotowego na planach i drogowych znakach? Charakterystyczny trójkątny układ nie wziął się znikąd. Paręnaście lat temu standardem namiotu była właśnie konstrukcja trójkątna, gdzie między tyczkami rozstawiano poziomą belkę po czym narzucano na nią płachtę. Takowa konstrukcja, acz prosta oraz szybka w rozkładaniu, nie gwarantowała ani wytrzymałości na silne dmuchnięcia wiatru, ani odpowiedniej wentylacji. Prócz tego Stelaż znajdował się pośrodku wejścia . Z biegiem lat wytwórcy wprowadzili 2 nowe rodzaje konstrukcji, jakie znajdziemy współcześnie w sklepowych ofertach.
namioty coleman

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Wrocław, panorama

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Namioty (kliknij, zobacz, sprawdź) tunelowe są to najczęściej namioty luksusowe. Zapewniają dużą ilość miejsca w sypialni jak też w przedsionkach. Duże znaczenie ma również równa wysokość namiotu na całej długości sypialni, przez co namioty – kliknij aby zobaczyć więcej – Coleman są przestronne. Dla tej samej stopni namiotu, opcja tunelowa będzie mieć większą objętość aniżeli namiot igloo.

Igloo namioty, jak nazwa uwypukla, układem przypominają igloo czy też piramidę. Porównania te nie są bezpodstawne – półkolista budowa zapewnia maksymalną trwałość jak też doskonale zachowuje się na silnym wietrze.