Do wycieczki turystycznej warto się dobrze przygotować, zwłaszcza pod względem garderoby i wyposażenia

wycieczka turystycznym szlakiem może okazać się wyśmienitą przygodą, ale może być także niebezpieczna. Wszystko zależy od tego, jak przyszykujemy się do wyjścia. Przy takiej okoliczności trzeba pomyśleć o odpowiedniej odzieży i ekwipunku.

basen

Autor: AForestFrolic
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko nabędzie się w sklepach górskich albo sportowych.
By było cieplej
czołówka petzl

Autor: adam79
Źródło: www.flickr.com
Trzeba mieć na względzie to, że na szlaku warunki pogodowe mogą być inne niż w mieście. Czasem staje się zimniej, mogą pojawić się też opady atmosferyczne. Na taką ewentualność najlepiej się przygotować i trzymać w plecaku polary albo wiatrówki. Podobne okrycia wierzchnie spisują się idealnie, gdy nie bywa jeszcze dotkliwie zimno, ale należy chronić się przed podmuchami wiatru. W wypadku deszczowej pogody lepiej spisują się kurtki, lecz polar także warto posiadać, ponieważ można wkładać go pod cienką kurteczkę, a wtenczas będzie cieplej.
Gdy na szlaku robi się ciemno
wycieraczki samochodowe
Na okazję, że na trasie zrobi się ciemno, też warto się przyszykować.

Jeśli ciekawią Cię opisywane w niniejszym artykule kwestie i masz ochotę poczytać więcej informacji na taki temat – wejdź tutaj!

Idealnie w takim wypadku sprawdza się czołówka – tutaj oferta – Petzl. Rzecz jasna na podobną wyprawę można wziąć zwyczajne latarki, lecz nie są one tak poręczne, jak czołówki. Stosując czołówkę wędrujący może mieć wolne dłonie, co bywa bardzo ważne i przydatne na szlaku. Nieraz potrzeba coś chwycić albo się podeprzeć, zatem wygodniej nie mieć nic w dłoni, gdyż tylko będzie przeszkadzać.

W równym stopniu garderobę, jak także ekwipunek na takie wyprawy, lepiej nabywać w sklepikach turystycznych lub górskich, bo w takich miejscach oferowane jest profesjonalne wyposażenie. Bez wątpienia bywa troszeczkę droższe, lecz na pewno jest warte swej ceny