Co warto zobaczyć w Grecji?

Kolebka demokracji i kultury europejskiej, jedna z najentuzjastyczniej odwiedzanych stolic europejskich.
O Atenach można opowiadać w wielu kontekstach, jako że ich historia jest ogromnie bogata.

język

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Do wakacji, gotowi, start!

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Wiąże się z rozwojem starożytnych cywilizacji, z których wzięły początek współczesne kultury Europy. Stolica Grecji jest bezustannie zamieszkiwana jak też rozbudowywana od siedmiu tysięcy lat. Nie jest łatwo zdecydować, co jest tutaj najistotniejsze do zobaczenia, dlatego że wiele z atrakcji, jakich nie znajdziemy w przewodnikach, jest dla mieszkańców Grecji tak samo istotnych i godnych uwagi. Ateny jest to metropolia Grecji, będąca istotnym europejskim ośrodkiem kulturalnym oraz turystycznym – zacząwszy od Antyku.

Czy szukasz następnych i ciekawych artykułów na podany tu temat? Nadciągamy z pomocą – kliknij, zobacz, sprawdź (http://www.astorhotel.pl/szkolenia-konferencje/) tutaj rzetelne fakty.

Według mitologii greckiej, Atena oraz Posejdon brali udział w zawodach, by wywalczyć sobie prawo do tego najpiękniejszego miasta Hellady. Mieszkańcy Aten na opiekuna pragnęli boga, który najpraktyczniej ich obdaruje. Posejdon dał Ateńczykom źródełko u zbocza Akropolu, natomiast Atena – drzewo oliwne, co zagwarantowało jej wygraną w sporze.

góry

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Wędrowcy zwykle odwiedzają sztandarowe atrakcje Aten, do jakich zalicza się głównie, architektoniczny zespół Akropolu: Świątynia Nike, Partenon.

Uważasz, że ten artykuł jest ciekawy? Jeżeli tak, kliknij ten link – ten portal (http://www.coraltravel.pl/last-minute/bu%C5%82garia/) publikuje pokrewne informacje, one również są warte przeczytania.

Podziwiać tam możemy Stoę Attalosa – obecnie zrekonstruowany starożytny portyk. Odwiedzający kierują się także w stronę świątyni Tezejona, forum Rzymskiego (starożytny rynek miejski) z ruinami biblioteki Hadriana, Łukiem Hadriana oraz cmentarzem Keramejkos.

Ateny oferują również mnóstwo wspaniałych spacerowych szlaków, jest też znakomicie skomunikowana (autobusy miejskie), a jeżeli planujemy zwiedzać także obszary poza ścisłym centrum – należy wynająć samochód. Grecja z Niemiec wydaje się być jedną z najtańszych opcji takiej wyprawy.