Wyjazd nad jezioro

Trudno ukryć, że kiedy słyszymy o urlopach nad wodą, to właśnie morze Bałtyckie przychodzi nam na myśl . Polskie jeziora to niedoceniany, a jakże wartościowy skarb, jaki naprawdę warto odkryć.
Niewątpliwym pozytywem klimatu, panującego nad jeziorami jest to, że oddziałuje na nas niemal od początku pobytu.

Mauritius

Autor: Rega Photography
Źródło: http://www.flickr.com
rajgród

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna nie mamy zamiaru kwestionować niewątpliwych zysków relaksu nad morzem, jednakże by zachować sprawiedliwość musimy stwierdzić, iż na skorzystanie z pełni pożytków nadmorskiego klimatu potrzebujemy minimum dwóch tygodni.

Aby jakiekolwiek omówienie było traktowane za godne polecenia, powinno zawierać merytoryczną treść. Jeśli chcesz ją poznać, kliknij tu i zdobądź pomocne szczegóły.

Łagodny nizinny klimat – w przeciwieństwie do morskiego, bodźcowego, gwarantuje dosyć stabilne ciśnienie , nie serwuje gwałtownych zmian pogody, silnych wiatrów i nie stanowi dodatkowego obciążenia dla organizmu. Na aklimatyzację starczą więc już 2 dni.

Wbrew poglądom poniektórych, nad jeziorami zupełnie nie jest monotonnie! To idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z pływaniem, bowiem woda w zbiornikach stojących będzie spokojna i starczy zaledwie parę ciepłych dób, aby stała się dosyć ciepła. Poza rozrywkami przy brzegu możesz skorzystać z wielu atrakcji, jak chociażby rejsy łódką czy żaglówką.

A w międzyczasie majówka na kocyku, spacer do okolicznego gaiku, jak też obowiązkowo – nauka łowienia ryb! Co prawda klimat nizinny jest świetny dla osób z częstymi infekcjami dróg oddechowych, jednak w ich przypadku bardziej polecane będą obecne na tych terenach lasy iglaste, jakie wydzielają eteryczne olejki, wspomagają oddychanie i stymulują układ immunologiczny.

Nie chcesz zakończyć intrygującego tematu na tym poście? W takim razie zachęcamy do nowych – kliknij w źródło (www.hotelaltus.pl/restauracja/nasze-sniadania) i wejdź na analogiczną stronę.

Co wybrać? Mogą być Mazurskie jeziora, może być też Rajgród.