O której porze roku warto jechać w Bieszczady?

Pytanie o to kiedy najlepiej podróżować w Bieszczady jest następnym z serii tych, na które odpowiedź zdaje się oczywista.
Gros podróżników powie pewnie zgodnie, że to lato jest najlepszym momentem na odwiedziny w owych pięknych stronach.

Continue reading >O której porze roku warto jechać w Bieszczady?

Pytanie o to kiedy najlepiej podróżować w Bieszczady jest następnym z serii tych, na jakie odpowiedź wydaje się oczywista.
Gros turystów powie pewnie zgodnie, że to lato jest idealnym momentem na odwiedziny w tychże przepięknych stronach.

rzeki

Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej jednak strony po minucie namysłu każdy kto był w tych stronach poza sezonem letnim zda sobie sprawę, że kontrakcja może nie być aż tak bezproblemowa, zwłaszcza w przypadku osób, jakie mogą pozwolić sobie wyłącznie na jedną wyprawę w góry w przeciągu roku. Co powoduje, iż co roku Ustrzyki Dolne zdobywają coraz to większą rzeszę zwolenników i każdego roku ściąga tu coraz sporzej turystów? Powodów jest bez liku i to bez względu na to czy świeci słońce czy leje deszcz. Z pewnością przynależą do nich czarowne górzyste szlaki z bezkresnymi połoninami, których nie znajdziemy w pozostałych górach w naszej ojczyźnie. W tych pięknych górach nie będzie się nudzić rodzina z potomkiem, czy wręcz oseskiem, wczasowicze przybywający tu z psem, cykliści czy zwolennicy sportów zimowych.
widok na Giewont

Autor: O.Horbacz
Źródło: http://www.flickr.com
Naszym zdaniem najlepiej jest jechać w Bieszczady zawsze wtenczas gdy jest tam jak najmniej ludzi. Takie okresy to późna jesienna pora, zima (polecamy sklep north face wrocław) poza czasem świąt a także wczesna wiosna. Oczekujemy na nie z utęsknieniem, choćbyśmy mogli wyjechać wówczas tylko na krótki weekend, czy też dosłownie parę dni.

To właśnie w tych okresach poza sezonem odkrywamy to co w Bieszczadach jest najcenniejsze – ciszę, przemożne poczucie ogarnięcia przez przyrodę a także najmocniejszego obcowania z nią. To dokładnie te uczucia sprawiają, iż Bieszczadom oddajemy każdą wolną sekundę i niejedną myśl na co dzień.