Dokąd na zasłużony odpoczynek?

W ostatnim czasie dostrzec można autentyczny turystyczny boom na Tajlandię, jaka właśnie o tej porze roku przeżywa największe oblężenie. Przed wyjazdem do głośnego Bangkoku i na rajskie plaże sprawdźcie, jak zaplanować urlop, by nie przepłacić.
W trakcie, gdy ogarnięta zimnicą Europa zimuje, Tajlandia kwitnie w blasku słońca.

Właśnie dlatego jest to najlepszy okres, ażeby wybrać się w podróż do odległej Azji Południowo-Wschodniej a także odpocząć od szalejących w Europie zamieci śnieżnych. Od listopada do lutego w kraju tym panuje pora ciepła oraz sucha, w największym stopniu przyjazna dla trampa. Nie jest tak upalnie jak w gorących miesiącach i, co najważniejsze, nieczęsto pada deszcz. Słowem, to idealna pogoda na przechadzki po rajskich wybrzeżach, trekking po porośniętych bujną florą parkach narodowych, zwiedzanie niezwyczajnych buddyjskich świątyń oraz poznawanie egzotycznej cywilizacji a także smaków odległej Azji. Jeżeli idzie o wakacje Tajlandia będzie doskonałym wyborem.
Białystok nocą

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
W Tajlandii, inaczej aniżeli na Starym Kontynencie, rozróżnia się trzy pory roku: suchą oraz gorącą (trwa ona od marca do maja, a temperatura powietrza często przekracza 40 stopni Celsjusza), gorącą i wilgotną (zachodzi od czerwca do października, a wilgotność powietrza w granicach 97%) i trwającą obecnie porę suchą i ciepłą, kiedy to temperatura przypomina tę, która występuje latem na Starym Kontynencie. Optymalna pora na wyprawę do Tajlandii rozpoczęła się w listopadzie i potrwa do końca lutego.

Dokładnie w tym okresie możemy cieszyć się pełnym słońcem, względnym brakiem opadów i miłą dla zwiedzania a także wypoczynku temperaturą.

Jeśli interesuje Cię omawiany tekst i masz chęć zgłębić więcej na ten temat, to z pewnością polecany wpis (http://edenbus.com.pl/) okaże się tu niezwykle przydatny.

W tymże czasie polecana również jest wycieczka do Ziemi Świętej.