Jakie argumenty stoją za zabukowaniem wakacji na Dominikanie i z jakiego powodu niektórzy pobratymcy chcą spędzać urlop poza granicami kraju

Dni wolne od pracy zarobkowej, a jednocześnie niewydrukowane w organizerze na ciemn czerwono, jesteśmy w stanie policzyć prawie na palcach jednej ręki. To w końcu dni wytchnienia od codziennych obowiązków służbowych, które pragnęlibyśmy spędzić w gronie rodziny i najlepiej w egzotycznym klimacie.

Palmy rosnące na deptaku

Autor: Antonio Fassina
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko na to czyhają biura turystyczne i oferują katalogi nie tylko z sezonowymi eskapadami za granicę, ale również tzw. oferty first minute. Część urlopowiczów woli poszukiwać okazji w sieci, np. poprzez użycie hasła Dominikana wczasy. Wyspa mieszcząca się między Ameryką Północną a Południową przyciąga turystów przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych, lecz nie tylko. Ciepły klimat zwrotnikowy bywa bardzo fascynujący szczególnie dla mieszkańców Szwecji, gdzie niskie temperatury nie są rzadkością. Okazja podziwiania rajskich pejzaży wydaje się być dopełniania przez bardzo przyjemne dla ciała kąpiele w szmaragdowym morzu.

Nasi rodacy z chęcią udają się do egzotycznych krajów i tak samo błyskawicznie są w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę, np. wystukując na klawiaturze komputera frazę Dominikana wakacje. W taki oto prosty sposób jesteśmy w stanie zafundować sobie upragniony urlop. Za rzeczonym wyjazdem przemawia przede wszystkim ciekawość świata i poznanie odmiennej kultury, a nawet poznanie historii wyspy. Warto tutaj rzec, że właśnie na Dominikanie jest położony domniemany grób Krzysztofa Kolumba, co dla miłośników amerykańskiej kultury staje się prawdziwą gratką.

Palmy

Autor: Roderick Gray
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich dniach wyjazd do niektórych krajów basenu Morza Śródziemnego stał się w miarę niebezpieczny. Tunezja czy Egipt znalazły się na czarnej liście państw, a MSW odradza Polakom planowanie wczasów w tych zakątkach globu. Nic zaskakującego, że turyści bywają zmuszeni znaleźć alternatywę, która całkowicie ich zadowoli. Wszystko wskazuje na to, że internauci o wiele częściej będą używali frazy Dominikana wycieczki
niż Egipt urlop. Być może jedynym mankamentem pozostaje długa podróż, a co za tym idzie, także wyższe sumy, jakie należy zapłacić organizatorowi takich zaoceanicznych wycieczek. Niektórzy wymagane zasoby finansowe gromadzą przez parę lat, lecz każdy dobrze wie, że podjęcie takiego wysiłku jak najbardziej się opłaca.

Poszukujesz może następnych idei związanych z opisywanym w tym materiale zagadnieniem? Jest na to znakomita rada: kliknij tutaj oraz zobacz więcej w tekście (www.hotelaltus.pl/imprezy)!

Dodatkowe informacje znajdziesz na www