Reklama jest w każdym miejscu, bez niej nie jesteśmy w stanie działać na rynku. Mamy różne postaci reklamy

Nasze miasta emanują kolorami przekazów reklamowych i bilbordów. Jeszcze kilka lat temu takie zajście znaleźć można było tylko w wielkich zachodnich miastach. Obecnie każdy sklep z ubraniami, każdy sklep spożywczy, supermarket oraz przeciętny niewielki sklepik ma swoją reklamę.

market biedronka

Autor: Tomasz Musial
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym billboardy reklamowe widnieją na ścianach budowli, są pomalowane na dworcach, umieszczane są na masztach, słupach oraz pojazdach. Świat kolorowych przekazów reklamowych ma przewagę. Jest bardzo kolorowy i doskonale widoczny. Wieczorami reklamy są wyposażone w podświetlenia, a w ciągu dnia normalnie wyeksponowane. Na przekazach reklamowych ulicznych można odnaleźć nie tylko artykuły spożywcze, ale także odzież, bielizna, buty oraz inne produkty. Obecnie bardzo popularne są również barwne gazetki promocyjne, które możemy dostać w każdym markecie, czyli biedronka gazetki promocyjne czy lidl gazetki promocyjne.

koszyk zakupów

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com

Na reklamach wielkoformatowych odnaleźć można auta wraz z promocyjnymi cenami, propozycje sklepów czy nazwy dobrych marek zajmujących się odzieżą lub kosmetykami. Migające,świecące reklamy oszałamiają przechodniów i zachęcają do nabycia wybranych dóbr.Promocje telewizyjne to nieco odmienna forma perswazji. Trafiają do zwykłych odbiorców, dzieci i młodzieży. Media tworzą reklamy bardziej dosłowne, to znaczy takie, w których widać nie tylko zdjęcia reklamowe ale również konkretnie sprecyzowane działanie produktu. Reklamy telewizyjne są wyświetlane w czasie filmów, między programami oraz w trakcie ich trwania. Wszystko w celu by zdobyć w jak największą liczbę potencjalnych kupców.

Przekazy reklamowe charakteryzują się wyjątkowością, ciekawą akustyką, lekkim podkładem muzycznym docierającymw ucho konsumenta oraz bardzo kuszącą treścią opisującą z jak najlepszej strony daną rzecz i jejprzeznaczenia.Funkcje przekazów reklamowych są konkretnie określone. Mają zadanie jak najskuteczniejszego wypromowania czegoś, aby skutecznie podwyższyć jego sprzedaż. Przekazy reklamowe i bilbordy są wszędzie. Są ciekawe i kreatywne. Jedne obrazują niewielką cenę produktu, inne chcą zapewnić jakość, a jeszcze inne próbują nęcić cechami podrzędnymi. Motyw reklamowy zawsze jest taki sam. Sens reklamy jest jednoznaczna, nie istotne jakiego rodzaju reklamy dotyczy. Reklama ma na celu dobrze wpłynąć na konsumenta aby dobrze wpłynąć na wzrost sprzedaży. Cele i idee reklam są wszystkim konsumentom znane.