Co możemy w ośrodku miejskim, a co na wiosce? Odwieczny dylemat rzeczywiście jest zbędny. A oto powód

Niemal identycznie jak wyjeżdżamy na wieś, by odpocząć od miejskiego chaosu, identycznie przybywamy do miasta, żeby coś załatwić. Takie właśnie kształtuje się to życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek mieszkamy jesteśmy po jednej albo po innej stronie, lecz zawsze mamy powody żeby narzekać, ponieważ jak mieszkamy na odludziu to chcielibyśmy być bliżej miasta, a jak żyjemy w mieście pragniemy spokoju. No i jak to pogodzić?

pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com
To podobnie zachowanie jak w sytuacji pogody. Gdy jest zima i już mamy dosyć mówimy, żeby już się to skończyło, żeby już nastały ciepłe dni.

Wejdź na nową stronę i dowiedz się tu (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-warszawa) więcej o podobnej tematyce. Pod podanym linkiem czeka na Ciebie znaczną ilość wpisów.

No i później nastaje lato, cieszymy się aż do czasu, kiedy rozpoczynamy narzekanie na zbyt wysoką temperaturę…Zdaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie twierdzili i robili zawsze pojawią się narzekania. Nie jest wiadome do końca, czy to polska cecha narodowa, czy najzwyczajniej taka już niestety jest natura ludzka. Porównując nasz umiarkowany klimat do na przykład klimatu, gdzie występują dwie pory roku: mokra i sucha, to nie wiem czy jesteśmy w gorszej sytuacji.

U nas, choć pory roku powoli się zacierają jest jednakże duża różnorodność. Mamy właściwie gorące, a nawet upalne lato, ciepłą wiosnę, mroźną oraz śnieżną zimę. No i albo magiczną, albo niezbyt piękną jesień. Tam, gdzie występuje jedynie pora sucha i deszczowa przez jedną część roku aż do znudzenia pogoda jest taka sama, w drugiej części roku to samo, lecz tym razem ciągle leje deszcz. Czy byśmy w takiej sytuacji nie narzekali? Identycznie jak ta cała potyczka między miastem i wsią. Ktoś żyje pod Wrocławiem i zdaje sobie sprawę, iż są sale konferencyjne Wrocław, markety, urzędy, restauracje Wrocław również posiada i bary, kina… Ale wrocławianin wtedy powie, że za to poza miastem, znajdują się pola, jest cisza i spokój. A to na pewno też jest ważne, bo na przykład noclegi w okolicy Wrocławia są bardzo w cenie. Zobacz

restauracja hotelowa

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę da się pogodzić to wszystko. Co to za problem wyskoczyć w weekend w inne miejsce. Ze wsi do miasta lub odwrotnie. Mieszkasz na wsi i chcesz wybrać się w weekend do kina. Nic trudnego. Podobnie, jak żyjesz w dużym mieście, to na weekend jesteś w stanie planować wypad na łono natury. Może to i niedługi taki weekend, no ale nie można nagle przeprowadzić w inne miejsce, więc musimy się cieszyć z tego, co posiadamy.