Jak pozytywne skutki może dać jakiegoś dnia kupienie dobrej lornetki?

Są takie śliczne… – pomyślał Wojtek widząc siedzące na gałęzi malutkie ptaki. Takowe mikrusy a są zmuszone dawać sobie radę w tak okrutnym świecie…Co prawda polskie parki to nie amazońska puszcza, nie ma tutaj żadnych łażących po drzewach małp, ale to wciąż wyłącznie maleńkie ptaszki, które muszą dawać radę sobie w bytowaniu bez komórki czy wręcz dłoni.

organizacja

Źródło: www.orlica.pl
Odkąd po zobaczeniu pewnego filmu dokumentalnego zaciekawił się taką dziedziną nauki jak ornitologia, Wojtek zaczął w inny sposób patrzeć na świat. Kupno lornetki było tylko powodem do zbliżenia się do natury i przemiany swojego sposobu rozumowania. Nagle mniej istotne stały się typowe codzienne rzeczy takie jak np. gonitwa za pieniędzmi lub potrzeba zakupu nowszego auta. Dzięki kupieniu lornetki zauważył, że można mieszkać inaczej. Nie zamierzał naturalnie osiedlić się z całą swą familią na pobliskiej gałązce. Zwyczajnie zobaczył, że w życiu faktycznie warto jest lubić to, co się już ma. Nie wyłącznie dobre lornetki, ale również a chyba przede wszystkim dobre zdrowie, dom oraz fakt, iż nie musi na śniadanko jeść wygrzebanych z ziemi robaków.
Rower marki Medano

Autor: Medano
Źródło: Medano
lornetki

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Takie do pewnego stopnia komiczne, choć przecież także brutalnie prawdziwe myśli przebiegały mu w głowie wyłącznie dlatego, iż po obejrzeniu jednego filmu poszedł za swoim instynktem, zdecydował się na nabytek dobrej lornetki oraz pojechał do lasu.

Zainteresował Cię przedstawiany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj też uwagi spod linku (https://www.coraltravel.pl/wakacje/indonezja), gdyż one również dotyczą tej tematyki.

Jakież to było przyjemne.

Te wszystkie uszatki, łyski, sierpówki, modraszki.

Czy zajmują Cię tego typu wątki? Jeśli tak, to jeszcze więcej tego typu postów znajdziesz na naszej nowej witrynie. Zapraszamy!

Kto im nadał takowe nazwy? Nieważne, bez właściwej lornetki nie zobaczyłby żadnego z tych ptaków lub, co równie potencjalne, nie zwróciłby na nie najmniejszej baczności.