W jaki sposób skutecznie przyszykować się do wyjazdu na narty?

Odpowiednie przygotowanie się do zimowego szaleństwa na stoku stanowi podstawę bezpiecznego szusowania.
Z pewnością należy pamiętać, iż wyjazd narty, to nie jedynie przyjemne spędzanie czasu wolnego, ale również gigantyczny wysiłek cielesny.

Pokój, salon domowy

Autor: Jaysin Trevino
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo, że na wierzchołek wjeżdża się wyciągiem, to już sam zjazd wymaga odpowiednich umiejętności a także nie lada kondycji. Brak wcześniejszego przygotowania się do wyjazdu na narty może popsuć nawet dobrze zaplanowany wyjazd. Dlatego też zawczasu warto rozpocząć przygotowania do zimowych szaleństw.

Czy na tej stronie (http://www.covidgentest.com/) znalazłeś wszelkie potrzebne treści? Jeśli masz brak, to zapraszamy na nową. Wejdź w podany link i voila.

Mogłoby się wydawać, że w czasie jazdy na nartach bądź snowboardzie angażowane są tylko mięśnie nóg. Nic bardziej błędnego. Owszem to właśnie ta część ciała w najogromniejszym stopniu pracuje podczas białego szaleństwa, jednakże narciarstwo angażuje praktycznie wszystkie muskuły ludzkiego organizmu. Bardzo intensywnie pracują także mięśnie odpowiedzialne za podtrzymanie prawidłowej postawy ciała. Nie należy zapomnieć również o znacznych obciążeniach, jakie w trakcie jazdy na nartach czy też snowboardzie oddziałują na stawy i więzadła.

Ćwiczenia modelujące przygotowujące do wyprawy na narty muszą skupiać się przede wszystkim na poprawie wytrzymałości siłowej. Wynika to z tego, że w czasie szusowania nie musimy pokonywać nie wiadomo jak ogromnych oporów. Zachowanie poprawnej pozycji w trakcie jazdy na stoku nastręcza stałego napięcia muskułów znajdujących się w obrębie pośladków, pleców, a również wielu innych fragmentów ciała.

Zakładając, iż na stoku spędzamy zwykle od czterech do sześciu godzin, to w/w mięśnie każdego dnia białych szaleństw wykonują ogromną pracę. W swych przygotowaniach do wyjazdu na snowboard warto również uwzględnić ćwiczenia koordynacyjne.