W jakim miejscu moglibyśmy nabywać zdrowe jedzenie i jakiego rodzaju towary się do takiej grupy zaliczają?

Wszyscy wiemy, że nasze dobre samopoczucie jest bardzo istotne. Uprawiamy przeróżne sporty czy też zażywamy jakieś odżywki zakupione w aptece. Istnieje jednak jeszcze coś, co możemy zrobić, aby długo być w dobrym zdrowiu – moglibyśmy ponadto właściwie się odżywiać.
Żeby tak było powinniśmy robić zakupy w sklepach, które oferują zdrowe pożywienie.

Continue reading >W jakim miejscu moglibyśmy nabywać zdrowe jedzenie i jakiego rodzaju towary się do takiej grupy zaliczają?

Wszyscy wiemy, że nasze dobre samopoczucie jest niezwykle ważne. Uprawiamy różne sporty czy też zażywamy jakieś suplementy zakupione w aptece. Jest jednak jeszcze coś, co możemy zrobić, aby jak najdłużej być w dobrej kondycji – moglibyśmy jeszcze zdrowo się odżywiać.
Żeby tak było powinniśmy robić zakupy w marketach, które proponują zdrowe pożywienie.

last minute

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com
studia

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Są to przede wszystkim wszystkie jarzyny i wszelkiego rodzaju owoce. Takie żywienie to równocześnie dostarczanie organizmowi wszystkich potrzebnych elementów regenerujących w odpowiednich ilościach. Warzywa właśnie mają ich w sobie niezwykle wiele, więc muszą zostać podstawowym składnikiem dowolnej odpowiedniej diety. Są one bogatym źródłem fitozwiązków czy błonnika żywieniowego. Gdy jemy warzywa redukujemy niebezpieczeństwo wystąpienia niektórych nowotworów, a także obniżamy ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Wedle najnowszych badań musimy spożywać 9 porcji warzyw dowolnego dnia. Oznacza to, że warzywa powinny być w każdym posiłku.

Najbardziej istotne jest to, aby zjeść zdrowe śniadanie na rozpoczęcie dowolnego kolejnego dnia. Będziemy posiadać wtedy siłę na cały dzień. Następne posiłki powinniśmy jeść co 3-4 godziny, co pozwala na ustabilizowanie poziomu glukozy we krwi i przyspieszy metabolizm. Jeśli chcemy zdrowo się odżywiać, musimy na pewno zamienić smażenie na pieczenie i zrezygnować z nabywanych w sklepach cukierków.

Takie słodkości nie posiadają jakichkolwiek regenerujacych składników, a tylko puste kalorie. Co prawda dostarczają one dużo siły, lecz jej zbyt duża ilość przechowywana jest w postaci tłuszczu.