Rzeka Rospuda – najwspanialsze spływy kajakowe dla osób, które to w ogóle nie obawiają się wyzwań!

Spływ kajakiem dla bardzo wielu z nas bywa bardzo przyjemną przygodą no i już tak naprawdę po swoim pierwszym razie bardzo wielu decyduje się niemal do razu na powtórki. Na terenie Polski i na świecie istnieje naprawdę sporo spływów, które to nadają się na przebycie kajakiem.

Continue reading >Rzeka Rospuda – najwspanialsze spływy kajakowe dla osób, które to w ogóle nie obawiają się wyzwań!

Spływ kajakiem dla bardzo wielu z nas bywa niewiarygodnie przyjemną przygodą i już po swoim całkowicie pierwszym razie wielu decyduje się na powtórki. W Polsce oraz na świecie istnieje naprawdę sporo spływów, które to nadają się na przebycie kajakiem.

Olsztyn

Autor: Jolanta Okuniewska
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wybiegając jednak aż tak mocno daleko, na obszarze naszego kraju znajdziemy miejsca o bardzo różnych stopniach trudności, czy po prostu stopniach długości samego spływu.
samolot

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas uwielbia czasem poczuć dreszczyk adrenaliny na łonie natury, jednak wielu spośród nas wbrew wszelkim pozorom w ogóle nie wybiera aż tak bardzo ekstremalnych rzeczy, takich jak choćby skoki spadochronem, tylko po prostu wybiera coś „spokojniejszego”, jak chociażby kajaki Rospuda jest rzeką na obszarze naszego państwa, której to przebycie dla kajakarzy ma możliwość zająć od około 5 czy 6 dni, w uzależnieniu od tego, jak sobie poradzimy na owym wodnym szlaku. Dobrze jest mieć świadomość, iż ten konkretny szlak jest bardzo wymagający oraz równocześnie zaskakujący, albowiem dosłownie każdy odcinek obfituje tak naprawdę w bardzo różne widoki i równocześnie trudności napotykane na samej jego tafli. Pewne odcinki trasy zdają się nawet i niemożliwe do przebycia, jednakże po ich zakończeniu kolejny okazuje się wręcz jak bardzo spokojny spacer po chodniku. Warto wiedzieć, iż by mieć możliwość przebyć taki szlak, potrzebujemy nie tylko kajaki, jednak i cały ekwipunek, w którym wcale nie ma możliwość zabraknąć jedzenia, czy też artykułów biwakowych, takich jak namiot czy też śpiwór.

Na koniec dodajmy, iż w takich miejscach powstało bardzo wiele firm, które umożliwiają nam wypożyczenie takiego kajaka wraz z wszystkim co niezbędne na takiego typu „podróż”.