Atrakcje Szklarskiej Poręby

W okolicach Szklarskiej Poręby wydobywano kiedyś pegmatyty, szukano złota i ametystów. Jedną z pozostałości po tej przeszłości jest Czerwona Jama – duża na 4 metry grota, która powstała przy wydobyciu pegmatytów.

śpiwory dla dzieci

Źródło: http://iltex.pl/

W samym mieście warto zachwycić się architekturą – miejscowość zabudowana jest oryginalnymi domami z XIX a także początku XX w.

Serdecznie namawiamy do poznania większej ilości postów na ten temat. Jeśli Cię on ciekawi, to zobacz stronę (http://myj-car.pl/), na której opublikowane są uzupełniające dane.

Na potoku Kamieńczyk stoi Młyn św. Łukasza z XVIII wieku, dodatkową atrakcją jest dom braci Hauptmannów, wzorowany na sudeckich budowlach, należy zobaczyć też Wlastimilówkę, budynek, w którym mieszkał i pracował kiedyś artysta malarz Wlastimil Hofman, uczeń malarza Jacka Malczewskiego.

szklarska hotel

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com
Trasy na szlakach turystycznych dookoła Szklarskiej Poręby pozwalają czynnie spędzić czas. Dwugodzinna marszruta (szlak czerwony, potem czarny) do Wodospadu Kamieńczyka umożliwia obejrzeć po drodze efektowne skały – Krzywe Baszty oraz Krucze Skały.

Jeśli zainteresował Cię nasz opis, to chcielibyśmy zwrócić Twoja uwagę na fakt, że pod poniższym linkiem znajduje się na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Do wodospadu Szklarki prowadzi troszkę dłuższa, trzygodzinna marszruta – idziemy przełomem rzeki Kamiennej a także potoku Szklarka, podziwiając skalne wieże; na trasie znajduje się również Czerwona Jama. Śliczne widoki na Góry Izerskie jak też Karkonosze oferuje trasa na Zakręt Śmierci, który jest szczególnym widokowym punktem (szlak czerwony, dalej czarny). czas wycieczki to blisko 2,5 godziny. Czterogodzinna ekskursja traktem niebieskim jak też zielonym prowadzi Białą Doliną poprzez góry Izerskie.

W okolicach Szklarskiej Poręby jest parę wyciągów a także tras narciarskich (na stokach Szrenicy – blisko 20 kilometrów tras zjazdowych). Trzeba także skorzystać z Kolei Izerskiej. Taka dokładnie jest Szklarska hotel w owym mieście należy rezerwować nawet z miesięcznym wyprzedzeniem.