Walentynki – kilka pomysłów, aby uczynić jeden dzień szczególnym

Dzień zakochanych omijany czternastego lutego jest dniem nadzwyczajnym. Pary wyrażają sobie miłość na każdym kroku, starają się obchodzić tę okazję niesłychanie romantycznie. Co jednak w takim razie, jeśli na tak niezwykłą chwilę brak nam pomysłu? Oto nieco sposobów, żeby spędzić to święto namiętnie i ze smakiem.

klik

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Aby kolacja walentynkowa była jedyna w swoim rodzaju, wypada pamiętać o kilku składnikach. Punkt naczelny to świeczki, które wprowadzą romantyczny nastrój do miejsca, w którym będziemy świętować. Są one znakomitym pomysłem do ozdobienia stołu jak i przestrzeni wokół nas. Mogą to być zarówno wielkie świece jak i niskie podgrzewacze, jeżeli jednak decydujemy się na te drugie, warto zapalić ich więcej, gdyż dają niewiele światła. Następny pomysł na tworzące fantastyczny klimat ozdoby walentynkowe to kwiaty. Powinno się obdarować nimi damę, poczuje się ona w takim przypadku unikatowo lub też postawić je na stole w wazonie. Niech to będą czerwone róże symbolizujące stabilną miłość oraz namiętność. Zarówno potężny bukiet jak i pojedyncza sztuka jest trafnym pomysłem. Aby wprowadzić urok do punktu, gdzie będzie przebiegać kolacja walentynkowa musimy także zatroszczyć się o pasującą muzykę w tle. Tajemnicze składanki jesteśmy w stanie skomponować samodzielnie restauracja (więcej informacji) możemy skorzystać z już gotowych, dostępnych w sieci czy płytach CD. Piosenki będą umilać dodatkowo czas i spowodują, że poczujemy się nadzwyczajnie patrząc sobie intensywnie w oczy.

Zakochani, Walentynki

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Ozdoby walentynkowe (wejdź tutaj) oraz muzyka są ogromnie ważne, niemniej jednak aby całokształt tego wieczoru był dopełniony, wypada pamiętać o posiłku oraz winie. Możemy wykazać się umiejętnościami kulinarnymi serwując spaghetti lub smaczną pieczeń, lub także razem ugotować coś z drugą połówką. Zagwarantuje to dodatkową zabawę podczas wieczoru. Jeśli chodzi o rodzaj wina serwowany do tej kolacji, wybieramy najmilej czerwone wytrawne lub półsłodkie, które idealnie rozgrzeje nas podczas zimowego wieczora. Świetnie sprawdzi się również gorąca czekolada. Nie ważne jaki mamy staż związku, czy to miesiąc czy to kilka lat, wypada pamiętać o tak znaczącym dniu jakim są walentynki. Na co dzień bowiem często zapominamy o tym, aby celebrować uczucie, jakim się obdarowujemy i cenić swoją drugą połówkę za to, że jest. Kolacja walentynkowa pozwoli nam wyczuć magię bycia razem, odświeżyć uczucia i sprawi, że będziemy się czuć nadzwyczajnie.