Pomysł na biznes – hotel

Myślisz o otwarciu małego hoteliku bądź pensjonatu, jednakże lękasz się mnóstwa formalności do zorganizowania? Niepotrzebnie! Ten biznes nie jest obwarowany koncesjami a wyłącznie ustawą o turystyce.
Minione lata objawiają ciągły wzrost inwestycji na rynku hotelarskim.

Duża kawalerka ze ścianką działową

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż na znaczeniu utraciły hotele z wysokiego segmentu, w tym w szczególności pięciogwiazdkowe, wzrostową tendencję odnotować można wśród ekonomicznych hoteli. Jak wskazują analizy rynku, przez wzgląd na stosunkowo małe nakłady kosztów oraz dosyć prędki zwrot nakładów właśnie owe hotele stanowią współcześnie najbardziej interesujące inwestycje. Eksperci mówią o coraz to wyższej koniunkturze. Na pewno dlatego, że podróżujemy a także będziemy robić to coraz częściej, a do tego będzie prościej, albowiem przybywa dobrych dróg.
festiwale

Autor: Huta Szkła Kryształowego Julia w
Kto nie potrafi spoglądać w przyszłość, będzie mieć kłopoty. Dlatego że już na wstępie trzeba znaleźć niszę rynkową. Postawić sobie pytanie, jacy ludzie będą przyjeżdżać do naszego miasta czy regionu. Od tego zależą usytuowanie, wielkość hoteliku jak też jego charakter. Przewidując, musimy także brać pod uwagę, że hotel (hotel dla dzieci) konferencyjny nie może liczyć 30 pokoi, bo nie utrzyma się. Istotny będzie również standard, również ze względu na możliwą późniejszą sprzedaż obiektu.

Dobry biznesplan mieści: analizę strategiczną firmy, zakres robót inwestycyjnych (całościowy koszt inwestycji od kupna budynku po koszta kredytu), strategię marketingową, a również prognozy: sprzedaży i zakładanych kosztów oraz wyniku na działalności operacyjnej. W biznesplanie ująć powinniśmy wszelkie koszta, sporo kosztował będzie na przykład program hotelowy, który będzie ci z pewnością potrzebny.