Co musimy zwiedzić w Wenezueli?

podróżników przyciągają tutaj nie jedynie uroki pięknych plaż, ale także krajobrazy, niespotykane w innych regionach globu. Andyjskie wierchy na zachodzie, piaskowe plaże nad Zatoką Maracaibo, dudniąca życiem metropolia Caracas.

Wenezuela zaspokoi wszystkie podróżnicze smaki. Co musimy ujrzeć wyruszając do tego kraju? Na zachodzie tego kraju wznoszą się monstrualne andyjskie wierzchołki Cordillera de Merida, sięgające pięć tysięcy m n.p.m.. Zdobycie Pico Bolivar wyzwaniem dla wielbicieli trekkingu.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj, jak podchodzi do tego zagadnienia inny redaktor w treści (https://www.kasprowy.pl/) swego postu!

Atrakcją jest również dorzecze Orinoko z najogromniejszym (mierzącym 1054 m) wodospadem świata Salto Angel. By jednakże do niego przybyć, trzeba najpierw długo płynąć tratwą przez dżunglę. Po drodze mijać będziesz typowe indiańskie obejścia zbudowane na palach. Nawodne szkielety pobudowane z trzciny kreują jedyne w swoim rodzaju kolonie.

Podróżując na wschód od rzeki Orinoko, dojdziesz do gigantycznego masywu Wyżyny Gujańskiej. Zaskoczą cię zniewalające formacje skalne, tworzące w pustynnym środowisku wręcz księżycowy krajobraz.A kiedy zapragniesz odrobiny wypoczynku, jedź nad Zatokę Maracaibo, słynącą z pięknych piaskowych wybrzeży oraz barwnych raf koralowych. Poza porą deszczową ( od maja do września) temperatury sięgają tam 28°C. Żądni wrażeń miejskich muszą koniecznie odwiedzić metropolię Wenezueli, Caracas. Metropolia znajduje się w niewielkiej kotlinie otoczonej poprzez Masyw Centralny oraz El Avila, na wysokości mniej więcej dziewięćset metrów nad poziomem morza.

Będąc w stolicy koniecznie należy zwiedzić wiekową część Caracas, to znaczy Plaza Bolivar, jaka jest otoczona reprezentacyjnymi budowlami. Tam mieszczą się także siedziby prezydenta i parlamentu. Najtańszą wersją wyprawy będzie na pewno Wenezuela z Niemiec.