Najważniejsze informacje o Olsztynie, jakiego rodzaju atrakcje można znaleźć w tym pięknym mieście.

Olszyn jest piękną stolicą województwa warmińsko-mazurskiego, położony jest w jego środkowej części. Stanowi świetną bazę na wypady na Mazury i równocześnie istotny komunikacyjny węzeł w regionie. Samo miasto liczy aktualnie niecałe dwieście tysięcy mieszkańców i powierzchnię niecałych dziewięćdziesięciu kilometrów. Pierwsze wzmianki o Olsztynie pochodzą już z XIV wieku, a przez kolejne wieki wiele się w nim działo.

zamek w olsztynie

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele razy w wyniku wojen Olszyn był niszczony, jednak za każdym razem udało się go odbudowywać, po dziś dzień znajduje się w nim wiele ciekawych zabytków, które sięgają swoją historią minionych wieków. Aktualnie miasto to zaczęło stanowić prężny ośrodek naukowy i kulturalny w tamtejszym regionie Polski.

Kliknij bez strachu tu a przekonasz się, że w najświeższym źródle (http://www.ctlgroup.pl/wyswietl/jak-zapakowac-blotnik-przod-do-wysylki) przedstawiono bardzo ciekawe materiały. One także są dające do myślenia.

Działa w nim siedem wyższych uczelni, kształcących kilkadziesiąt tysięcy studentów, a także kilka instytutów badawczych. Dodatkowo w Olszynie funkcjonują liczne szkoły średnie, technika oraz licea, jakie dają młodym osobom faktycznie spore możliwości na rzetelne przygotowanie się na start do dorosłego życia.Bardzo dużą atrakcją Olsztyna będzie jego lokalizacja, a jest to jedno z najładniej położonych miast w naszym kraju. Olsztyn jest otoczony dużą ilością lasów i jezior, na samym jego obszarze tych jezior jest aż kilkanaście. Na jego terenie wyznaczono dwa rezerwaty przyrody, a w okolicznych lasach znajduje się wiele pieszych i rowerowych ścieżek.

ludzie w olsztynie

Autor: Jolanta Okuniewska
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wspaniałymi warunkami do fizycznej aktywności miasto to ma wiele do zaoferowania turystom szukającym ciekawych miejsc.

To ważne opracowanie tyczy się prezentowanej tutaj kwestii, więc jeśli jest ona godna Twojej uwagi, to kliknij ten odnośnik.

Zabytki Olsztyna to przede wszystkim Zamek, Katedra, Ratusz i Wysoka Brama. Część z nich pamięta jeszcze początki miasta i przed minione wieki udało im się oprzeć wielu zawirowaniom. Bardzo ciekawymi i wartymi odwiedzenia atrakcjami są Planetarium i Obserwatorium. Prowadzone są w nich różnego rodzaju pokazy, znajduje się tam też galeria oraz biblioteka. Bardzo ciekawymi zabytkami są również tamtejsze kościoły, wymienić wśród nich można na przykład Bazylikę świętego Jakuba i Kościół NSJ.