W przypadku, gdy obmyśla się trasę rowerową, w każdym przypadku warto mieć w zanadrzu właściwe mapy

Jazda rowerowa szczyci się ogromnym powodzeniem u naszych rodaków. Czasami jeżdżą oni tylko rekreacyjnie, lecz zdarza się również, że wybywają na dłuższe wyprawy.

Continue reading >W przypadku, gdy obmyśla się trasę rowerową, w każdym przypadku warto mieć w zanadrzu właściwe mapy

Jazda na rowerze cieszy się wielkim zainteresowaniem u naszych rodaków. Czasami jeżdżą oni tylko okazjonalnie, lecz zdarza się także, że wybierają się na dłuższe eskapady.

odbicie - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Na taką okazję warto się odpowiednio przyszykować, szczególnie pod kątem tras przejazdu i pomocnych map.
Wymyśl interesujące trasy rowerowe
wakacje - image

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się na wycieczkę rowerową, należy tak zaplanować trasę przejazdu, aby ujrzeć jak najwięcej malowniczych oraz ciekawych rzeczy. Polska to wspaniały kraj, gdzie nie brakuje zajmujących zabytków oraz malowniczych zakątków, zatem każdy dobierze coś dla siebie. Planując wycieczkę, trzeba koniecznie skontrolować, czy można konkretną drogą bezpiecznie przejechać, bo ścieżek rowerowych ciągle jest w Polsce zbyt mało.
Warto korzystać z udostępnianych map
W sytuacji, jeśli wyrusza się w obce miejsce, lepiej zabrać ze sobą mapy albo przewodnik. Dzisiaj stosowanie podobnych map bywa bardzo proste i wygodne, bo można je mieć w telefonie albo tablecie. Większość takich aplikacji funkcjonuje z wykorzystaniem Internetu, lecz dostępne są również mapy offline. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla turystów, nie tylko rowerowych, ale również pieszych, gdyż nie wszędzie można nawiązać połączenie z siecią, a w ten sposób mimo wszystko można korzystać z map.

Przed wyprawą warto zaopatrzyć się w taki program, aby mieć gwarancję bezpiecznego eksplorowania nieznanych tras i miejsc. Rzeczone mapy pracują na przeróżnych systemach: zarówno na Androidzie, jak także na pozostałych, należy jedynie wyszukać dobrą aplikację.