Kiedy wyjechać do Turcji?

Turecka wiosna jest na dużym terenie państwa kwiecista jak też pełna życia.
Po zimie, zasobnej w opady, a w niektórych rejonach też w śnieg, nastaje okres cieplejszy, lecz jeszcze nie upalny.

agencja

Autor: blmurch
Mogą pojawić się sporadyczne opady deszczu. Temperatura nareszcie przewyższa 20 stopni, a w maju możemy się już spodziewać, iż do 20 stopni ociepli się woda. Jedynie z ekskursją na wschód państwa, gdzie zima bywa dłuższa jak też śnieżna, warto poczekać na późną wiosnę, przykładowo czerwiec. W czerwcu temperatura wody na Tureckiej Riwierze może osiągnąć już nawet 25 stopni. Warto dodać, iż maj oraz kwiecień to „czas przygotowawczy” do właściwego sezonu, dlatego można spodziewać się niższych cen. Będzie też mniej osób niż w lipcu i sierpniu. Wycieczkę na wiosnę, w okresie od kwietnia do czerwca włącznie, powinny rozważyć też osoby, jakie męczą się podczas letnich upałów, przekraczających 30 stopni.

linie lotnicze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Późny czerwiec oraz lipiec a także sierpień to okres, w którym Turcja – www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Turcja:3 – z Niemiec będzie najbardziej oblegana poprzez podróżników. Wybrzeża w kurortach będą pełne, jako że i pogoda pewna – nie trzeba obawiać się, że deszcz a także przesłonione chmurami niebo zepsują nam urlop.

Czy nie sądzisz, że dane na opisywany temat mógłbyś odnaleźć również na odmiennym serwisie? Naturalnie, że tak – wejdź tu, a ujrzysz tam sensowny serwis.

Także zachód (Rumelia) oraz środek Turcji są upalne oraz suche. Można dostać ogrom świeżych owoców – dojrzałe są już czereśnie i morele.

Jeśli zamierzamy dużo zwiedzać, lepiej odwiedzić niektóre popularne miejsca, takie jak stambulskie Wyspy Książęce czy Pamukkale w samym środku tygodnia. W trakcie weekendów bowiem, oprócz obieżyświatów, miejsca owe zwiedzają również Tureccy obywatele.